Magazín
Adela k profíčkam? Čo na to hovorí Ľubo Matejička?
dátum: 03.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Najlepší športovec SAKFST za minulý rok, bodyfitneska Adela Ondrejovičová uvažuje o tom, že prestúpi do profi-tábora. Na nedávnom podujatí Nicole Wilkins Fitness Championships v Lahti si absolútnym triumfom vybojovala právo mať profi-kartu. Následne ju zisk zlatej medaily na MS 2014 v Montreale ešte viac posmelil urobiť tento krok.

Adela na amatérskych pódiách dosiahla už takmer všetko, čo sa dalo. Je to nesmierne úspešná, usilovná a ambiciózna športovkyňa. Mala by sa pokúsiť presadiť sa na profi-scéne. Kedy, keď nie teraz, keď je na vrchole...? Musí však zohnať sponzora, prípadne viac sponzorov, ktorí by jej tento významný prestup umožnili. V tejto chvíli nič nie je isté, ako napokon Adela dopadne. Možno zostane amatérkou, možno prestúpi k profesionálkam. Treba počítať aj s druhom možnosťou. Pred pár dňami sme sa pri rozhovore s reprezentačným trénerom žien SAKFST Ľubošom Matejičkom dotkli aj tejto témy.

„Adela svojimi výsledkami má právo si požiadať o profi-kartu. Kritéria sa zmenili. Nie je to tak ako voľakedy, keď si o to mohol požiadal takmer hocikto, kto sa na to cíti a mal na to finančné prostriedky. Teraz sú kritéria tvrdšie. Podľa mňa je to správne. Môže to byť len absolútny majster sveta alebo nejakej veľkej Grand Prix. Adela má na to jeden rok, aby si profi-kartu kúpila. Rozprávali sme sa o tom viackrát. Povedal som jej môj názor, aký mám na celý profi-tábor. Ten je, čo sa našich športovcov týka, negatívny. Nie som za to, aby naši športovci prechádzali do profi-tábora. Zo začiatku je to pre nich veľmi lákavé. Každý má motiváciu. Aj Adela má motiváciu štartovať medzi profesionálkami a raz sa postaviť na pódium súťaže Olympia. Ale ak sa športovci, ktorí idú do profi, potom motajú na všelijakých umiestneniach v štartovom poli úplne vzadu a nikto sa o nich nestará, to je dosť deprimujúce. O všetko sa musia postarať sami, celý servis si zabezpečiť sami. Po nejakom čase prídu na to, že je to demotivujúce, ale každý má možnosť výberu. Keby sa Adela predsa len rozhodla pre profi, nevznikla by na Slovensku čierna diera v bodyfitness. Máme talenty, ktoré sú schopné pri určitej starostlivosti a disciplíne sa prebojovať aj na najvyššie priečky. Každý je nahraditeľný,“ podotkol Ľuboš Matejička.

 

Ľubomír Chochula

Foto: TASR