Magazín
Poznáte španielsku národnú studenú polievku Gazpacho?
dátum: 01.11.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Norbert Zajac, juniorský majster sveta v kulturistike a člen Extrifitslovakia tímu poskytol recept na túto polievku, ktorú si on doprial ako štvrté jedlo v dni. Trochu ju modifikoval pre kulturistu, pretože originál Gazpacho, ktoré pochádza z Andalúzie sa podáva s opraženým chlebíkom a bez pre ulturistov potrebných bielkovín, takže jeho verzia je s Olomouckými syrečkami!

 

Ingrediencie:

 

- 4 paradajky, olúpané

- 4 papriky

- 3 uhorky

- 1 menšia cibuľa

- 3 strúčiky cesnaku

- olivový olej panenský (ja som použil za studena lisovaný dovezený z Toskánska)

- korenie

- bazalka

- oregano

- soľ

- 200g Olomoucky syreček

Postup:

Všetku zeleninu pokrájať a rozmixovať, pridať 4 kvapky olivového oleja, soľ, korenie, bazalku, oregano, znova premixovať. Môžete primiešať kúsok nadrobno nakrájanej paradajky, papriky, uhorky, aby boli v polievke aj kúsky. Dať do chladničky poriadne vychladiť. Podávať zásadne veľmi studené! Na záver som pridal do polievky na kolieska nakrájaný Olomoucky syreček a ozdobil som to vňaťou z magi, pekingskou kapustou a rajčinou!

 

Dobrú chuť!

 

IFBB Norbert Zajac - www.norbertzajac.com

NORBERT ZAJAC JE ČLENOM EXTRIFITSLOVAKIA TEAMU

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com