Magazín
Rozhovor s 'klasikom' Ladislavom Korschom
dátum: 31.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Ladislav Korsch má 29 rokov, súťaží za KŠK Stará Ľubovňa. Kulturistike sa venuje zhruba 15 rokov, z toho 13 rokov v aktívnej súťažnej podobe. Za svoj najväčší úspech považuje striebro na juniorských majstrovstvách sveta v roku 2004 v kulturistike do 75 kg. V roku 2011 vyhral majstrovstvá Slovenska v klasickej kulturistike mužov do 175 cm. V sobotu 1. 11. ho uvidíte na Tatranskom pohári 2014. Jeho cieľom je nominovať sa na MS 'klasikov' 2014 v La Nucii.

Už si strávil to svoje 12. miesto na Arnolde?

Umiestnenie ma nepotešilo, ale svoju formu hodnotím ako celkom dobrú. Samozrejme, mohlo to byť aj lepšie, ale nič sa nedeje, život ide ďalej. Podľa mňa som mal na to byť vo finále, žiaľ rozhodcovia mali na to iný názor. Musím myslieť na to, čo bude a nie na to, čo bolo, aby som urobil ešte lepšiu formu.

 

Na Tatranskom pohári sa predstavíš v klasickej kulturistike do 175 cm, ale v prípade menšej účasti budú obe kategórie 'klasikov' zlúčené do jednej.

To je jedno. Ak budú dve kategórie tak, ako bolo v propozíciách, tak mojím cieľom v Poprade bude víťazstvo, lebo by mi bolo až trápne, keby som nebol prvý a mám ísť na MS. Dúfam, že formu budem mať dobrú. Po Arnolde som sa dosť spustil, keďže som potreboval energiu na prácu, ktorej som sa venoval viac. Sacharidy som držal síce dosť dole, ale tuky som prijímal vo väčšom množstve, aby som vládal. Tuku som nepribral veľa, ale svaly sa trochu zaliali a spuchol som. Dva týždne pred Tatranským pohárom som prešiel na sacharidové vlny a začal som pritvrdzovať v tréningu, pridal som hodinové kardio aj ráno aj večer a začal som cvičiť dvojfázovo. Tento posledný týždeň pred Tatranským pohárom mám dosť tvrdý. 

Tréningový split?

Tréning svalových partií som si rozdelil na dve fázy. Prvý deň som ráno cvičil predné stehná a večer hamstringy, druhý deň to ráno boli prsia a večer ramená, tretí deň ráno chrbát a večer zadné ramená, brucho a trapézy. Väčšinou som si ráno dával väčšiu svalovú partiu a večer menšiu. To som točil tri dni bez prestávky a po každom tréningu bolo ešte hodinové kardio. Bola to pekná makačka, ale musel som na to dupnúť, lebo forma nebola taká, ako som si predstavoval. Voľný deň som vynechával.

 

Strava?

Po tých tukoch som sa snažil nejako naštartovať metabolizmus. Išiel som sacharidové vlny a keď sa to rozbehlo, tak som sacharidy držal na 50 g. Samozrejme, teraz pred Tatranským pohárom som musel aj nulkovať. Čo sa týka denného príjmu bielkovín, bolo to 2,5 g na 1 kg telesnej hmotnosti. Jedol som dosť mäsa, vaječných bielkov a zeleniny. Mám okolo 80 kg a na súťaži chcem, aby to bolo 77-78 kg. Keď 2 kg odvodním, bude to v pohode.

 

Vy  'klasici' máte MS až v polke decembra, to je ešte dosť času.

Verím, že sa na 'svet' nominujem. Ten čas chcem využiť na to, aby som odstránil svoje rezervy. Hlavne zadok potrebujem zlepšiť. Drží sa mi tam tuk a neviem ho odtiaľ stiahnuť. Cviky na zadok? Robím veľa zanožovaní a často dvíham panvu – doslova pri každom kroku, pri rannej i večernej chôdzi. Dávkujem to v kuse, ale možnože si na to už ten môj tvrdohlavý zadok zvykol. Na hamstringoch zasa potrebujem zväčšiť tvrdosť. Čaká ma ešte dosť roboty. Stále treba pracovať na tele, nikdy to nie je na sto percent. Po Tatranskom pohári sa budem snažiť zaradiť väčšie sacharidové vlny (200 – 300 g), aby som ešte viac rozbehol metabolizmus a ešte viac to vypálil. Zatiaľ som nikdy v diéte neprekročil 150 g sacharidov. Nikdy som nešiel extra dlho vlny, ani nebolo treba, metabolizmus bol vždy dosť rýchly a rýchlo to vypálilo, ale teraz som štyri mesiace v diéte a už to ide ťažko dole. Tými väčšími sacharidovými vlnami chcem metabolizmus vyprovokovať. Samozrejme, sacharidy potrebujem aj na to, aby som mohol fungovať – žijem aj mimo kulturistiku, mám vlastnú firmu a cez internet predávam značkové oblečenie – a aby som vládal na tréningoch.


Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články