Magazín
Tatranský pohár bez Godzsáka, odrieknutá účasť
dátum: 30.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Ešte v utorok 28. októbra nám Filip Godzsák v rozhovore potvrdil, že sa v sobotu 1. 11. zúčastní Tatranského pohára, ale o dva dni neskôr je všetko inak. Túto nominačnú súťaž na IFBB majstrovstvá sveta v kulturistike mužov musí zo zdravotných dôvodov vynechať.

V Poprade sa chcel rozlúčiť s jesennou sezónou, v ktorej dosiahol dve absolútne prvenstvá v rozpätí jedného týždňa. Najskôr vyhral Partners Cup v Čelákoviciach a potom triumfoval na Grand Prix Pepa v Opave, kde sa v silnej konkurencii predviedol vo výbornej forme a v absolútnom porovnávaní zdolal aj o 30 kg ťažšieho vicemajstra sveta. „Absolútne víťazstvo v Opave radím zatiaľ na vrchol svojho pomyselného rebríčka úspechov,“ povedal nám vtedy Filip Godzsák.

Čo sa teda stalo, prečo nebude štartovať na Tatranskom pohári, kde si chcel prísť zasúťažiť bez nejakých veľkých očakávaní, keďže Opava bola pre neho kľúčová? „Je mi to ľúto, ale zo zdravotných dôvodov, ktoré mi nedovolia manipulovať s vodou, sa Tatranského poháru nezúčastním ako pretekár, ale len ako divák. Tým, čo boli zvedaví na moju formu sa ospravedlňujem, no chápte ma, bez patričnej formy na pódium nevyleziem. Uvidíte ma však na jar. Ďakujem za pochopenie.“

Je to správne rozhodnutie, načo telo zbytočne siliť a šokovať, nech si Filip poriadne oddýchne a nech to na jar 2015 rozbalí znovu naplno!

Kto zvíťazí v kategórii do 85 kg?

Pri Godzsákovej neúčasti sa o víťazovi kategórie do 85 kg na Tatranskom pohári s najväčšou pravdepodobnosťou rozhodne medzi dvomi reprezentantmi, Miroslavom Škadrom a Jánom Sotákom. Obaja sa netaja ambíciami nominovať sa na IFBB majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia 12. - 15. novembra v Brazílii. Obaja dosiahli životný úspech na IFBB majstrovstvách Európy 2013 v moldavskom Kišiňove. Vtedy Škadra zvíťazil v kategórii do 70 kg a Soták triumfoval v kategórii do 75 kg. Okrem toho Škadra štartoval aj na IFBB MS 2013 v Maroku, kde nepostúpil do finále a na IFBB ME 2014 v Santa Susanne, kde získal bronz.

-ľch-