Magazín
Tatarka: Pre dobrý výsledok urobím maximum
dátum: 30.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Kulturista SAKFST Peter Tatarka sa na vlaňajších IFBB majstrovstvách sveta ako jediný zo slovenských pretekárov postavil na pomyselný stupeň víťazov, keď v Maroku získal bronz. Teraz má tento absolútny majster Európy v kulturistike (2012) pred sebou novú métu – uspieť na MS 2014 v Brazílii, ktoré sa rýchlo blížia. Pred nominačným Tatranským pohárom (1. 11.), kde samozrejme nemôže chýbať, nám porozprával o svojom tréningu, forme, strave a cieľoch.

TRÉNING: Trénujem štyri dni za sebou, mám to rozdelené tak, že cvičím aj ráno aj večer. Sú to dvojfázové tréningy. Prvý deň mám prsia a biceps, druhý deň kvadricepsy a lýtka, tretí deň plecia a štvrtý deň chrbát a hamstringy. Niekedy si napríklad prsia a biceps rozdelím tak, že ráno cvičím prsia a večer biceps. Inokedy to urobím tak, že si odcvičím všetko ráno a večer si dám ešte nejaký iný tréning, čo je ďalšia nejaká vzdialenejšia svalová partia, ktorú už som cvičil trebárs pred dvomi či tromi dňami alebo ju idem cvičiť o dva dni. Niekedy si dám ešte doplnkovo nejakú partiu, napríklad tam vložím chrbát a pridám trochu kardia. Alebo v tom dni, keď mám kvadricepsy a lýtka, tak si večer dám navyše hamstringy, ktoré mám potom ešte o dva dni neskôr spolu s chrbtom. Čiže niektoré svalové partie cvičím dvakrát. Najviac sa musím zamerať na hamstringy a zadok, tie cvičím pravidelne dvakrát v splite. Vrch tela mám celkom dobrý, prsia, brucho, chrbát sa tiež dobre rysuje, skôr musím popracovať na spodnej polovici tela. Verím, že sa to zlepší. Vždy je to tak, že nohy mám viac obalené.

FORMA: Keby som mal porovnať súčasné obdobie s tým spred roka, keď zostával rovnaký počet dní do MS, či som v predstihu alebo mám sklz, tak je to podobné. Formu neviem presne posúdiť, to by mal niekto iný. Myslím si, že som ťažší, mám o kilo viac. Vážim necelých 97 kg.

STRAVA: Bielkoviny si nepočítam, bude to okolo 3 g na kg telesnej váhy, čerpám ich väčšinou z červeného mäsa (hovädzina, bravčová panenka), vaječných bielkov, tvarohu a doplnkov. Čo sa týka sacharidov, ešte pred pár dňami som si to vlnil tak, že štyri dni som mal nízke sacharidy a na piaty deň som si ich navýšil. Predpokladám, že pred Tatranským pohárom urobím nejakú superkompenzáciu, ale nie úplnú ako pred MS, trochu to vyžmýkam, v piatok prestanem piť a nacukrujem.

CIELE: Vlani som na Tatranskom pohári zvíťazil vo svojej kategórii, ale absolutku vyhral Igor Kočiš. Neviem, aká bude teraz konkurencia, kto tam bude štartovať. Mojím cieľom je nominovať sa na MS. Pred pár dňami som mal nádchu, niekde som prechladol, škrabalo ma v hrdle, ale to neovplyvnilo moju prípravu. Skôr som unavený, lebo nestíham dostatočne regenerovať. Kvôli klientom (pracuje ako osobný tréner v Prahe – pozn. red.) i môjmu druhému tréningu som vo fitku do 22. h. Potom ešte kým si urobím jedlo, tak idem spať až niekedy po polnoci a ráno o 6. h vstávam, lebo už o hodinu neskôr mám prvého klienta. Cítim sa trochu vyšťavený. Domov na Oravu cestujem vo štvrtok (30. 10.) a na druhý deň mám v pláne navštíviť môjho kamaráta Peťa Kokošku, s ktorým pravdepodobne pôjdeme spolu do Popradu na Tatranský pohár. Na Slovensku chcem zostať týždeň aj niečo, dobre potrénovať, ale sa aj dobre vyspať. Verím, že sa mi podarí nominovať sa na „svet“. Vlani som na MS v Maroku získal bronz v kategórii do 100 kg, bola to moja prvá medaila na MS, vtedy som vážil 93,15 kg. Uvedomujem si, že nebude jednoduché obhájiť 3. miesto na MS v Brazílii (12 – 15. 11. - pozn. red.), ale budem bojovať a urobím pre to maximum.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs