Magazín
Príprava Škadru je oklieštená, do Opavy ide z tréningu
dátum: 24.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Reprezentant SAKFST Miroslav Škadra, minuloročný majster Európy v kulturistike do 70 kg a tohtoročný bronzový medailista ME v tej istej kategórii, sa pripravuje na nominačnú súťaž na MS, ktorou bude Tatranský pohár v Poprade. Na súťažné pódium sa však postaví už teraz v sobotu 25. 10. na Grand prix Pepa v Opave.

 

Dávaš si nejaký cieľ pred Opavou?

Čítal som, že v Opave bude veľká konkurencia. Ja osobne si nedávam žiadny konkrétny cieľ. Pol roka som nesúťažil, chcem si vyskúšať zostavu, aby som nebol na pódiu ako nejaký motáčik. Na opavské preteky pôjdem z tréningu. Nebudem robiť žiadnu manipuláciu s vodou, soľou ani s ničím. Len sa natriem, postavím sa na pódium, aby som vedel, kde mám rezervy. Odvodňovať a cukrovať budem až pred Tatranským pohárom.

 

Tatranský pohár bude nominačný, to je veľká výzva, nie?

Samozrejme. Chcem sa nominovať na IFBB majstrovstvá sveta, ktoré budú tohto roku v Brazílii. Keby sa mi to nepodarilo, bol by som sklamaný, moja jesenná príprava je však obmedzená.

 

Prečo?

Trénujem, diétujem, ale na túto sezónu mám obmedzené finančné možnosti. Sám som zvedavý, ako to dopadne. Lebo teraz je to inak ako na jar. Nedovolím si odhadnúť výsledok. Nemám toľko financií na kvalitnú stravu, ani toľko doplnkov výživy, idem v takom oklieštenom režime. Možno to bude dobré, možno zlé.

 

Aký je tvoj tréningový proces?

Na posledné tri októbrové týždne mi veliteľ (Škadra je profesionálnym vojakom v bojovom útvare – pozn. red.) vyšiel v ústrety. Točím klasiku, ktorá mi vyhovuje. Ráno si dám 45-minútové kardio, ktoré potrebujem hlavne na nohy, lebo tie sú stále mojou slabinou. Musím trochu spáliť tuk na nohách. Dúfam, že sa mi to podarí. Popoludní mám hodinový silový tréning a večer nasleduje ešte jeden hodinový silový tréning, ale ten absolvujem už vo fitku v Novej Bani u pána Tabernausa. Fungujem v takom režime, ako si predstavujem. Už nemám jeden dlhý večerný tréning ako predtým, ale rozdelil som si ho na dve časti, čo mi viac sedí.

 

Ako máš rozdelené jednotlivé partie?

Nemám to úplne striktne dané, je to taký základný skelet. Záleží, aký signál dostanem z tela. Riadim sa podľa pocitov, čo sa mi osvedčilo, lebo nútiť sa do tréningu aj vtedy, keď som na smrť unavený, by bolo kontraproduktívne. Hrudník a chrbát, to je jedna tréningová jednotka, biceps a triceps druhá, plecia a brucho tretia, nohy štvrtá. Ale v danom dni mám tréningovú jednotku rozdelenú na dve časti, napríklad popoludní si dám hrudník a večer precvičím chrbát. Keď sa cítim dobre, tak biceps s tricepsom trénujem spolu a večer sa zameriam na plecia. Je to o tých pocitoch, ako som spomínal.

 

Stále trénuješ s ťažkými hmotnosťami?

Už som od toho upustil. Nechcem dopadnúť ako Peťo Muráň, ktorý si týždeň alebo dva pred Arnoldom, keď už mal kúpené letenky, natrhol prsný sval. Svalovú hmotu treba udržať, to áno, ale iným systémom, systémom napumpovania a dostatočného prekrvenia, nie na úkor zranenia. Momentálne trénujem so strednými záťažami. Keď sa cítim v pohode, pridám si, ak som biednejší, potom radšej zoberiem ľahšiu činku a zvýšim si počet opakovania. Počet opakovaní mám od 10 do 15, počet sérii 4 a medzi sériami mám len krátku prestávku na vydýchanie. Snažím sa o to, aby mal môj tréning intenzívnejší charakter. Teraz v závere prípravy robím aj supersérie, čiže dva cviky kombinujem z jedného do druhého.

 

Poďme ešte k strave.

Táto moja príprava je pocitová, to je najvýstižnejšie slovo, ktoré ju vystihuje. Idem úplne iným systémom ako ostatné dve až tri sezóny. Bielkoviny si nepočítam, denne prijímam nejaké 2 g bielkovín na 1 kg telesnej váhy a získavam ich zo všetkých možných dostupných zdrojov. Zháňam si lacnejšie vajíčka i kuracie mäso. So sacharidmi nie je taký problém. Niekedy mám 300 g sacharidov denne, inokedy 100 g a potom mám štandardne celý týždeň 200 g. Čo sa týka môjho jedálnička, na raňajky mám ovsené vločky, niekedy vajíčka, niekedy ovocie na rozbeh, na desiatu si dám proteín, ale ak cítim nedostatok energie, zjem ešte banán, obed pozostáva z kôpky ryže a mäsa – ryby, kuracina alebo hovädzina, na olovrant je to jablko alebo proteín. Na večeru sa snažím mať bielkoviny a zeleninu. Sacharidy viac-menej riešim do 14. h, potom ich postupne uberám.

 

Budeš robiť sacharidové vlny?

Preteky v Opave niečo naznačia, hoci, ako som povedal, nebudem tam stiahnutý. Po súťaži zhodnotím, čo a ako. Uvidím, na jar som sacharidové vlny ťahal dosť pravidelne, ale nerobilo mi to dobre. Takže vlniť možno nebudem, možno budem, ale inak ako vtedy.

 

Vlani si štartoval na MS v Maroku, teraz budú MS v Brazílii, to je obrovská motivácia, nie?

Určite áno, ale momentálne na to ešte nemyslím. Ak to má byť tak, ako to bolo vlani na MS v Maroku (Škadra nepostúpil do finále – pozn. red.), kde v mojej kategórii prišlo 30 nadupaných kulturistov, potom nebude jednoduché uspieť nikomu.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs