Magazín
Na GP Pepa v Opave exhibične vystúpi profík Hájek
dátum: 22.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 25. októbra sa v Sliezskom divadle v Opave uskutoční 36. ročník prestížnej súťaže v kulturistike a fitness Grand prix Pepa, na ktorej nebudú chýbať ani pretekári zo Slovenska.

O podujatie je veľký záujem. Prihlásilo sa niekoľko majstrov sveta a Európy, čo hlavného organizátora Stanislava Pešáta samozrejme teší. „Štartovať na našej súťaži bude niekoľko špičkových borcov a medailistov zo svetových pódiu. Veľká kvalita príde z Poľska, napríklad aktuálne druhý najlepší kulturista na majstrovstvách sveta Andrzej Kolodziejczyk i majster sveta v klasickej kulturistike Mariusz Baladzinski. Z domácich pretekárov by som vyzdvihol Margitu Zámolovú, ktorá skončila bronzová na MS v bodyfitness. Celkovo sa na naše preteky prihlásilo 150 pretekárov z 12 krajín. Veľa ich príde aj zo Slovenska, konkrétne 25. Už zostáva voľných len pár lístkov, ale myslím si, že do piatka predáme všetko a hľadisko bude vypredané. Podujatie podporia sprievodné akcie. Časť z nich sa uskutoční v obchodnom centre. Spomeniem preteky v armwrestlingu, predstavenie strongmanov a beh na 10 km.“

Preteky okorenia exhibície. Bude ich niekoľko, ale najväčším ťahákom bude vystúpenie českého profesionálneho kulturistu Dalibora Hájka, ktorý na EVLS Pro Prague 2014 skončil medzi ťažkotonážnikmi na 13. mieste.

 

Súťaž kategórie GP Pepa:

» Kulturistika muži do 80 kg, do 90 kg, nad 90 kg,

» Kulturistika muži masters nad 40 let – open

» Klasická kulturistika muži – open

» Physique muži – open

» Bodyfitness ženy – open

» Bikiny fitness ženy – open

» Physique ženy – open

» Fitness detí

 

Semifinále sa začne o 13. h

Finále odštartuje o 17. h

-ľch-

Foto: ronnie.cz