Magazín
Slovensko je svetovou veľmocou, máme skvelé fitnesky
dátum: 21.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Nedávno skončené IFBB majstrovstvá sveta vo fitness, bodyfitness, bikiny fitness a physique žien, ktoré vyvrcholili 19. októbra v Montreale, potvrdili už niekoľko rokov známy fakt, že Slovensko je svetovou veľmocou vo fitness. Na svetovom šampionáte v Kanade získalo Slovensko tri zlaté kovy (Dominika Multáňová vo fitness, Adela Ondrejovičová v bodyfitness a Jana Purdjaková vo physique), dve strieborné medaily (Denisa Hargašová a Olívia Pohánková v bikiny fitness), dva bronzy (Barbora Sečkárová-Bunčáková vo fitness a Michaela Brutenič v bikiny fitness) a jeden absolútny triumf (Jana Purdjaková).

Na snímke zľava sú Barbora Sečkárová-Bunčáková, Denisa Hargašová a Olívia Pohánková.

 

Ak k tomu pripočítame medailový zápis Sloveniek na tohtoročných juniorských majstrovstvách sveta v Mexiku (5. 10.) – jedno zlato (Dominika Multáňová) a dve striebra (Erika Kandráčová a Veronika Guľášová v bikiny fitness), potom dostaneme celkom úrodnú medailovú fitness žatvu. Netreba zabúdať ani na skvelé výsledky našich fitnesiek na májových ME i JME 2014 v Santa Susanne. Na juniorskom šampionáte vyhrala Sabína Pleváková nielen svoju kategóriu, ale získala aj absolútne prvenstvo v bikiny fitness a úspešné boli aj ďalšie bikinárky – Erika Kandráčová bola druhá a Veronika Guľášová skončila tretia. V podstate na druhý deň po juniorskej "Európe" si na šampionáte žien európsky titul v bikiny fitness pripísali na konto Sabína Pleváková, Stanislava Prítrská a Denisa Lipovská, no a Barbora Sečkárová-Bunčáková ukoristila vo fitness striebro.

Úspechy na iných podujatiach sú tiež neprehliadnuteľné. Spomeňme aspoň tri najväčšie, Sabína Pleváková zvíťazila na Olympia Amateur Europe 2014, Olívia Pohánková triumfovala na Arnold Classic 2014 a Adela Ondrejovičová dosiahla absolútne víťazstvo na Nicole Wilkins Fitness Championhips, kde si vybojovala právo dostať profi-kartu.

Všetky naše reprezentantky majú veľkú kvalitu, Multáňovú, Ondrejovičovú a Plevákovú nám závidí celý svet, a čo je ešte potešiteľné, stále dozrievajú nové talenty...

Ľubomír Chochula