Magazín
Junior Halaška chce preraziť aj medzi mužmi
dátum: 21.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Vlani v máji získal v Santa Susanne titul juniorského majstra Európy v klasickej kulturistike, tohto roku v októbri si v Mexiku na svoje konto pripísal triumf na juniorských majstrovstvách sveta v klasickej kulturistike. Reprezentuje SAKFST a na juniorských súťažiach môže ešte štartovať dva roky. Reč je o 21-ročnom Erikovi Halaškovi, ktorého začínajú lákať už aj mužské súťaže.

Halaška na JMS 2014 v mexickej Morelii triumfoval v kategórii klasická kulturistika open. Niekoľko dní po svojom najväčšom športovom úspechu v doterajšej kariére sa obzrel za týmto šampionátom. „Tridsaťšesťhodinová strastiplná cesta do dejiska podujatia nás totálne vyžmýkala. Boli sme maximálne zničení a keď sme tam konečne dorazili, nemali sme čas sa ubytovať alebo sa niekde osprchovať, okamžite bolo treba ísť na prezentáciu. Nebolo jednoduché sa za týchto podmienok dať dokopy a postaviť sa na súťažné pódiu v stopercentnej forme. Našťastie ma podržal môj tréner Ľubomír Hečko, ktorý cestoval s nami do Mexika. Konkurencia na šampionáte bola dobrá. Motivovalo ma, keď som videl, ako sú pripravení súperi. Mojím najväčším rivalom bol pretekár z Česka, ktorý obsadil druhé miesto. On bol o dosť vyšší odo mňa, vyzeral masívne, až som sa pri ňom so svojou postavou tak trochu strácal. Keď som sa dozvedel, že som vyhral, zalial ma úžasný pocit. Bol to môj úplný vrchol, čo môžem dosiahnuť aktuálne medzi juniormi. Teraz si budem dávať trochu väčšie ciele. Chcem sa presadiť aj medzi mužmi. Ak bude na najbližších olympijských hrách zaradená do programu aj klasická kulturistika do 175 cm, rád by som sa tam prebojoval.“

Po svojom veľkom triumfe absolvoval Halaška niekoľko povinných jázd pre médiá a svojho sponzora. Momentálne má free obdobie. „Čo sa týka súťažnej sezóny, už mám voľno. Stále však dodržiavam kvázi nejakú kulturistickú stravu, nevyžieram sa. Od súťaže som pribral síce 5 kg, ale väčšinou je to preto, že sa mi naťahala voda. Trénujem zľahka, precvičujem celé telo minimálne 3x týždenne. V objemovke zaradím ešte jeden tréning a budem trénovať 4x týždenne. Objemovú prípravu plánujem začať o niekoľko dní. Počkám, kým sa pán Hečko vráti z Montrealu, kde bol so slovenskou výpravou na MS žien, a začneme spolu objemovú časť. Ak by som mal možnosť a nebol by som v práci vyťažený, rád by som sa 1. novembra prišiel pozrieť do Popradu na Tatranský pohár, ktorý bude nominačnou súťažou pre kulturistov a klasických kulturistov na MS mužov,“ povedal Erik Halaška, ktorý pracuje ako osobný tréner v jednom fitku v Prievidzi.

 

Ľubomír Chochula