Magazín
Extrifitslovakia poradňa – radí Slavoj Bednář
dátum: 21.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Český profesionálny kulturista vo federácii NABBA, bronzový medailista na MS PRO NABBA 2014 a člen Extrifit tímu Slavoj Bednář je vám tiež k dispozícii v rámci Extrifitslovakia poradne. Teraz odpovedá na dve vaše otázky.

Otázka: Môžem kombinovať kreatín s kofeínom?

Odpoveď: Je to v podstate iba o tom, že to ide ako keby proti sebe. Kreatín vodu ťahá, kofeín dehydruje. Už je tých otázok na túto tému toľko, že každému hovorím, áno, dajte si tu kávu o dve hodiny neskôr ako kreatín a máte pokoj. Je to v podstate o tom, že vodu treba po tej káve doplniť, lebo kofeín vodu sťahuje a dehydruje telo, čo ide proti kreatínu.

 

Otázka: Prečo by som mal brať beceačka?

Odpoveď: Ja osobne staviam beceačka na úplnú špičku suplementov, používam ich celý rok a neprestávam nikdy. Sú to normálne aminokyseliny, ktoré sú v mäse, proteínoch, sú všade, akurát tam je všetkých 20 aminokyselín, tam je nejaké množstvo, ale tieto tri aminokyseliny sú jediné z tých dvadsiatich, ktoré je telo schopné využiť do energetického metabolizmu. To znamená, keď cvičíte, využívate glukózu, triglyceridy, tuky a využívate aj aminokyseliny izoleucín, leucín a valín. Ak tieto tri aminokyseliny nemáte pri záťaži, tak si ich automaticky beriete zo svojich zásob, čo je svalová hmota. To znamená, že vy nezhodíte kilo svalu, ale tie beceačka, ktoré telo potrebuje pri výkonu, si zoberie zo svaloviny. Keď vy to telu dodáte pred tréningom i počas tréningu, tak zabránite tomu, že odbúrate vlastné svaly pri tréningu, čo je úplne super. Ja kedykoľvek idem na tréning, tak užívam beceačka. Kedykoľvek hrozí telu katabolizmus, odbúravanie vlastnej hmoty, tak používam beceačka. Preto sa beceačka suplementujú pred a po tréningu, ja ich pijem aj počas tréningu a všetci to u nás pijú aj počas tréningu. Ja ich odporúčam aj ráno nalačno, hneď ako vstanete, odporúčam vypiť pohár instantu beceačiek. Po noci sa zobudíte v katabolickom stavu a ráno je potrebné čo najskôr telu dodať niečo, čo je rýchle vo svaloch, čo zabráni tomu katabolizmu.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

Položte otázku, dostanete odpoveď a možno aj niečo vyhráte!!!

 

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com