Magazín
Brutenič: „Skončiť tak, aby som bola na seba hrdá“
dátum: 17.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Posledný tréning pred odletom do Kanady absolvovala pretekárka SAKFST v bikiny fitness Michaela Brutenič (Mozolani The Fitness Authority) vo štvrtok popoludní. Nohy vypustila už v pondelok. Keďže má tendenciu, že sa jej zalievajú, nechala ich oddychovať a regenerovať, aby boli tenšie a vyrysovanejšie. Stravu v závere prípravy pritvrdila na maximum. Bude jej forma stačiť na to, aby sa pri svojom debute na IFBB majstrovstvách sveta (uskutočnia sa 18. a 19. 10. v Montreale) prebojovala do finále?

Na snímke zľava sú: Stanislava Prítrská, Jana Milová, Michaela Brutenič a reprezentačný tréner Ľuboš Matejička.

 

Ako si napredovala v príprave po Mozolani Fitness Cupe?

Snažili sme sa zväčšiť vršok, čiže ramená trochu zmohutnieť, trochu vysekať viac chrbát a trochu zúžiť nohy. Váhovo by som chcela zostať na tej úrovni, ako som mala na Mozolani Fitness Cupe. Z tohto podujatia som mala super pocit. Na pretekoch bola veľmi dobrá atmosféra, za čo som organizátorom vďačná. Bola to jedna z najlepších súťaží, na akých som bola. Išla som do Žiliny s tým, že som nevedela, aké to bude, lebo som v príprave mala zo zdravotných dôvodov časový sklz. Bola som z toho mierne nervózna, ale nakoniec forma vypálila tak, ako som neočakávala ani ja a možno ani môj manžel. Ja som veľmi spokojná. Len tie ramená potrebujem trochu zväčšiť, aby bol vidieť viac ten trojuholník, hlavne pri tom pózovaní. Videla som fotky a ten chrbát som nerozťahovala tak, ako som mala. Tieto dva týždne po súťaži sme sa to snažili vylepšiť.

 

Robila si aj nejaké špeciálne cviky?

Nie, zostali sme pri tom osvedčenom, nemenili sme to.

Na snímke zľava sú: Michaela Brutenič a Adela Ondrejovičová.

 

Na nominačnej súťaži v Žiline si si druhým miestom v kategórii do 163 cm vybojovala nomináciu na MS 2014, ale ako B-tím, čiže náklady si hradíš sama...

Aby mi to asociácia preplatila, je potrebné sa dostať do finále a umiestniť sa do šiesteho miesta. Nebude to jednoduché, budú tam najlepšie baby z celého sveta. Nemám žiadne očakávania. Idem si to tam užiť a skúsiť si to, aké je to štartovať na MS. Uvidíme, sama som zvedavá, aká bude konkurencia, koľko bude kategórii bikín, všetko sa to dozvieme v dejisku MS.

 

Majstrovstvá sveta budú tvojím druhým veľkým podujatím medzinárodného charakteru. V máji 2014 si sa na IFBB ME v Santa Susanne dobre zapísala 4. miestom...

Nechcem mať veľké oči, netrúfam si povedať výsledok. Chcem v Montreale skončiť tak, aby som bola sama na seba hrdá a aby bol na mňa hrdý aj môj manžel, ktorý zostáva doma a bude pri našej malej dcérke. On bude netrpezlivo čakať na telefonáty a správy odo mňa. Nechcem sklamať ani Andreja, celý Mozoláni tím, ani nikoho z mojich fanúšikov. Budem sa snažiť skončiť čo najlepšie. Budem bojovať, ako sa len dá. Nechcem sa stresovať, veď o nič nejde, ide iba o medaily. Pred tým, ako pôjdem na pódiu si pustím moju hudbu. Uvedomujem si, že na MS v Montreale to nebude iba o dokonalej forme, ale aj o prezentácii a o celkovom vyžarovaní na pódiu. O to sa pokúsim. Verím, že všetko dobre dopadne.

 

Ľubomír Chochula