Magazín
„Absolútny triumf mi vynahradil sklamanie z Arnoldu“
dátum: 15.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Ako sme vás už informovali, pretekárka SAKFST Adela Ondrejovičová vyhrala na podujatí Nicole Wilkins Fitness Championhips v Lahti nielen svoju kategóriu bodyfitness nad 163 cm, ale získala aj absolútne prvenstvo v bodyfitness. Po návrate domov sme sa s ňou telefonicky spojili.

 

Tentoraz ťa rozhodcovia „nezarezali“...

Priznám sa, že som trochu mala obavy kvôli tomu Arnoldu, však viete, čo sa mi stalo (obsadila až 11. miesto – pozn. red.), či ma zasa neodsunú na nižšiu priečku. Videla som niektorých rozhodcov, ktorí ma rozhodovali aj na Arnolde. Preto som na pódium išla s menšími obavami. Pri vyhlasovaní výsledkov som na konci zostala s jednou pretekárkou, ktorá bola na majstrovstvách sveta žien, týždeň pred tým na masters v Mexiku. Pozerala som si jej fotky, myslím si, že celkom dobre vyzerala. Nakoniec, keď túto pretekárku vyhlásili na druhom mieste, čím automaticky bolo jasné, že som zvíťazila, pocítila som úľavu. Bola som šťastná a som rada za prvé miesto. Aj keby som nevyhrala absolutku, bola by som spokojná s prvenstvom v mojej kategórii. V absolutke sa mi podarilo zvíťaziť nad dvomi nórskymi pretekárkami, to už bolo niečo neskutočné. Mala som veľkú radosť. Myslím si, že tento absolútny triumf mi vynahradil sklamanie z Arnoldu.

 

Koľko bodyfitnesiek štartovalo v tvojej kategórii?

Bolo nás iba šesť, takže sme mohli ísť rovno na finále, kým v nižšej a vyššej kategórii bodyfitnesiek sa muselo uskutočniť aj semifinále.

 

Bola si spokojná s formou?

Myslím si, že formu som mala ešte lepšiu ako na Arnolde. Teraz som mala asi o kilo menej. Dúfam, že to vygraduje na MS, že sa mi podarí ešte formu vylepšiť, aj keď ma momentálne trochu obchádza choroba. Verím, že to v najbližších dňoch prejde a na MS budem opäť v dobrej kondícii a všetko dobre dopadne.

 

Čo na teba lezie?

Veľmi zle mi robí klimatizácia, asi som sa v lietadle nachladla, ale už sa to pomaly zlepšuje.

 

Absolútnym triumfom v Lahti si získala právo mať profesionálnu kartu. Využiješ to?

Zatiaľ som rozhodnutá, že áno, ale nie je to na sto percent, lebo ako profíčka by som si musela všetko hradiť sama. Závisí to aj od toho, akých sponzorov získam, čo sa mi podarí vybaviť a podobne. Mojím snom je dostať sa na Olympiu, preto pravdepodobne túto šancu využijem a pôjdem medzi profíčky.

 

O pár dní budeš na MS v Montreale obhajovať titul v bodyfitness nad 163 cm.

Po Arnolde mám dosť veľké obavy, ako budú rozhodcovia rozhodovať na týchto MS. Verím, že sa mi už nestane to, čo na Arnolde. Určite mám rešpekt, bude tam aj víťazka Arnold Classic Chorvátka Eva Rusan. Mojím cieľom bude postúpiť do finále, to je základ a potom uvidíme, ale forma ja dobrá. Ešte dnes si dám hodinu kardia plus silový tréning. Posledný tréning absolvujem vo štvrtok večer pravdepodobne v Bratislave, na ktorom precvičím celé telo okrem nôh. Ešte neviem presne, kedy máme na MS semifinále a finále. Musím si to nejako naplánovať, ale nejdem to nejakom preháňať so sacharidmi, cukrovaním, stiahnem asi iba trochu vodu. Ak postúpim do finále, tak začnem cukrovať až v tento deň. Ak by bolo finále v nedeľu, tak až v nedeľu. V lietadle to zrejme nebude jednoduché, neviem, čo ešte vymyslím...

 

Kde ťa uvidia diváci súťažiť po MS?

Na Slovensku na Tatranskom pohári v Poprade (1. 11.), ale ešte predtým v Brne (26. 10.). Keďže z Kanady priletíme v sobotu ráno (25. 10.), preteky v Opave, ktoré sa konajú v ten istý deň, nestihnem. Bude síce zložité udržať formu v Kanade – po MS tam zostávame štyri dni spolu s reprezentačným trénerom – ale vynasnažím sa, aby to vyšlo.

 

Ľubomír Chochula