Magazín
Baša dúfa, že na MS bude v stopercentnej forme
dátum: 10.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Najúspešnejším klubom na Mozolani Fitness Cupe 2014 bol usporiadateľský Mozolani Trainings. Z celkového množstva 27 medailí získali jeho pretekári dve zlaté a tri bronzové medaily. Jednou z dvojice zlatých členiek Mozolani Trainings bola víťazka kategórie fitness open Barbora Sečkárová-Bunčáková.

Barbora Sečkárová-Bunčáková zvíťazila zaslúžene.

 

Kategória fitness je dlhodobo najslabšie obsadzovaná a nebolo tomu inak ani v Žiline. Barbora Sečkárová-Bunčáková mala iba dve súperky. Obe zdolala a vybojovala si nomináciu na IFBB majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia 18. a 19. októbra v Montreale. Na Mozolani Fitness Cupe ešte nebola v stopercentnej forme. „S formou som nebola ani spokojná, ani nespokojná. Viem, kde mám medzery a kde musím pridať. Do MS by som to všetko chcela dohnať. Teraz na tom pracujem a dúfam, že ma moje telo nesklame. Potrebujem zlepšiť najmä stehná a zadok. Budem trénovať do utorka, možno do stredy (zraz reprezentácie je vo štvrtok večer a do Kanady sa odlieta v piatok ráno – pozn. red.). Čo sa týka voľnej zostavy, nemalo na Mozolani Fitness Cupe zmysel niečo riskovať. Podlaha na pódiu bola dosť tvrdá. Preto som tak trochu improvizovala a nepredviedla som všetko, čo viem. Na MS to bude úplne iná zostava, so všetkým čo k tomu patrí, chcem, aby bola rýchlejšia, viac prepracovanejšia a aj s gymnastickými prvkami,“ prezradila nám Baša, ktorá pochopiteľne musí byť disciplinovaná aj v stravovaní. „Do utorka pôjdem na kuracích prsiach, ryže a vajíčkach, budem musieť aj nulkovať, aby keď nacukrujem, bol nejaký efekt. Na súťaž do Žiliny som neodvodňovala. Dúfam, že keď sa pred MS odvodním a vylúčim soľ, tak sa to prejaví.“

Barbora Sečkárová-Bunčáková je absolútnou majsterkou Európy 2013 vo fitness. V máji 2014 obsadila na ME vo fitness nad 163 cm druhé miesto a bronzová bola v júni 2014 na Olympia Amateur Europe. Aký cieľ si dáva pred MS 2014? „Teraz sa ešte necítim dosť dobre, ale uvidím, ako to bude vyzerať. Dúfam, že to budem mať v hlave správne nastavené, aby som mala lepšiu prezentáciu, aby bol môj prejav istejší a aby som si viac verila. Určite chcem na MS získať medailu,“ dodala Barbora Sečkárová-Bunčáková.

 

NAJVIAC MEDAILÍ PRE MOZOLANI TRAININGS

Na snímke je víťazka kategórie bodyfitness do 163 cm, Katarína Cienka (Mozolani Trainings).

 

Na Mozolani Fitness Cupe sa celkovo rozdalo 9 sád medailí, 6 v ženskej kategórii a 3 v mužskej. Spolu to bolo 27 medailí. V medailovej úspešnosti klubov jednoznačne triumfoval Mozolani Trainings. Jeho pretekári získali až 5 medailí, z toho boli 2 zlaté.

Prehľad medailí podľa klubov (zlato – striebro – bronz)

Mozolani Trainings, 2 – 3 – 0

Fortuna Trnava, 1 – 0 – 1

DM Body Bratislava, 1 – 0 – 0

Bikiny Fitness Bratislava, 1 – 0 – 0

FC P+D Jarábek Trenčín, 1 – 0 – 0

FC Dynamic D. Kubín, 1 – 0 – 0

Viktor Vincze Bratislava, 1 – 0 – 0

ŠK All Stars Šurany, 1 – 0 – 0

Naytilus BB club Moldava, 0 – 1 – 1

Everbody Bratislava, 0 – 1 – 0

Fitness Club Lipt. Lužná, 0 – 1 – 0

Fitness Sásová B. Bystrica, 0 – 1 – 0

TŠK F.R.E.S.H. Zvolen, 0 – 1 – 0

ŠK Fitmax Námestovo, 0 – 1 – 0

Ivetfit Nitra, 0 – 0 – 2

KK Žiar nad Hronom, 0 – 0 – 1

GTK Žilina, 0 – 0 – 1

Spiders Gym Giraltovce, 0 – 0 – 1

ŠK Universal Prešov, 0 – 0 – 1

Fitness Pohoda Bratislava, 0 – 0 – 1

 

REKORDNÝ PRIAMY PRENOS

Cez internet sledovalo Mozolani Fitness Cup 10-tisíc užívateľov!

Mozolani Fitness Cup mal okrem už známych atribútov (vysoká účasť súťažiacich, väčšina kvalitne pripravených športovcov a vypredané hľadisko) ešte jeden primát. A to vysokú sledovanosť cez internet, keďže podujatie sa prostredníctvom www.mozolani.com vysielalo naživo. Priamy prenos sledovalo 10 000 užívateľov, čo je rekord na tento typ podujatia. K vysokej sledovanosti prispelo nielen to, že to bola nominačná súťaž žien na MS vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness. Práve na tejto súťaži v Žiline sa totiž uskutočnila súťažná premiéra kategórie physique men´s na Slovensku.

-ľch-