Magazín
Jana Milová chce vyhrať majstrovstvá sveta!
dátum: 10.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska SAKFST a členka klubu Mozolani Trainings Jana Milová si to na Mozolani Fitness Cupe užívala, bola dobre pripravená a výsledné 2. miesto v kategórii nad 168 cm je jej najlepším výsledkom v kariére. Zaslúžene ju nominovali na IFBB majstrovstvá sveta. Týždeň pred odletom do Kanady sme ju vyspovedali. Bola odhodlaná dosiahnuť na MS ďalší úspech.

Z čoho momentálne pozostáva tvoj tréning?

V pondelok po súťaži som si dopriala pauzu. S tréningom som znovu začala v utorok (7. 10.). Trénujem dvojfázovo. Prvú fázu mám ráno, keď si nalačno dávam 90-minútové kardio. Rozdelila som si to tak, že polhodinu som na steperi, ďalšiu polhodinu idem na bežiacom páse do kopca a zvyšných 30 minút šliapem na bicykli. Po kardiu cvičím na striedačku jeden deň zadok a druhý deň brucho, kde robím supersérie na vypaľovanie. Silový tréning absolvujem večer. Dvakrát týždenne cvičím nohy a pomedzi tie dni sa zameriavam na chrbát, ramená, biceps a triceps. V tomto režime budem pokračovať až do štvrtku (16. 10.). Posledný tréning pred MS budem mať vo štvrtok ráno, vtedy to spojím do jednej jednotky – kardio plus silový tréning.

Intervalový tréning už nerobíš?

Nerobím. Posledné dva týždne pred súťažou som už nabehla na klasický tréning, kde som mala medzi sériami minútové prestávky. Boli to cviky na vrchnú časť tela s ťažkými váhami. Iné to bolo pri spodnej časti tela, u nôh a zadku, kde som robila veľmi veľa opakovaní s ľahkými váhami. Presne tak isto idem aj v súčasnosti.

 

Na čom musíš najviac popracovať?

Na Mozolani Fitness Cupe som sa cítila veľmi dobre, asi aj preto ten môj výsledok bol očividný. Nebola som ako na predošlých súťažiach Mozolani Classic taká utiahnutá, nevýrazná a sklesnutá, teraz som si to naopak užívala. Bola som spokojná s formou, ale na druhej strane, treba mi ešte veľa vecí doladiť. Celkovo formu potrebujem zdokonaliť. Mám ešte nejaké nedostatky a rezervy, ktoré chcem do MS odstrániť. Dúfam, že sa mi to podarí. Zlepšiť musím najmä zadok, na ktorom mám ešte nejaký tuk, ktorý chcem úplne odstrániť.

Ako sa teraz stravuješ?

Idem podľa plánu, ako som to mala nastavené pred Mozolani Fitness Cupom. Dodržiavam to na sto percent. Pred tréningom mám 50 g sacharidov v podobe ryže. Čo sa týka denného príjmu bielkovín, neviem, koľko je to presne v gramoch, ale na raňajky jem 7 bielok a počas dňa 400 g kuracieho mäsa, ktoré mám rozdelené do troch porcií. Skúšala som aj ryby, ale vydržala som s tým len štyri dni, môj organizmus proste ryby nedokáže prijať. Preto sme s Andrejom vymysleli inú alternatívu.

 

Na svetový šampionát pocestuješ z pozície B-tímu, čiže všetky náklady si hradíš sama, ale s tým, že ak dosiahneš dobrý výsledok, Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja ti všetko preplatí. Tvoj cieľ na MS 2014 v Montreale?

Nominácia na MS ma veľmi potešila. Každý večer snívam o tom, že tam idem. Už len to, že na „svete“ budem štartovať, je niečo úžasné. Určite sa chcem dostať do finále a čo najlepšie sa umiestniť. Nerozmýšľam nad tým, ako by som mohla skončiť, mojím cieľom je byť najlepšia. Dávam do toho všetko. Viem, že na MS bude obrovská konkurencia, ale chcem vyhrať.

 

Ľubomír Chochula