Magazín
Extrifitslovakia poradňa – radí Jakub Šubrt
dátum: 09.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Český kulturista a člen Extrifit tímu Jakub Šubrt získal začiatkom júna tohto roku bronzovú medailu na IFBB Olympia Amateur Europe v Prahe v kategórii do 90 kg. Momentálne je v objemovej príprave, chce nabrať svalovú hmotu a prejsť do kategórie do 100 kg. Najbližšie sa zúčastní pretekov až v roku 2015. V rámci Extrifitslovakia poradne odpovedal na tri otázky našich čitateľov.

Otázka: Chcel by som sa spýtať, ako to je s cvičením, čo sa týka sérii a opakovaní v objemovej a rysovacej fázy?

Odpoveď: V objemovej príprave alebo v rysovacej fáze pred súťažou sa vždy snažím o to, aby počet opakovaní bol zhruba rovnaký, to isté platí i o počte sérii. Čiže tréning sa príliš nemení, ale mení sa intenzita.


Otázka: Myslíte si, že sa človek, ktorý je somatotypom ektomorf, môže zúčastniť pretekov s reálnou šancou dobrého umiestnenia ?

Odpoveď: Šancu určite má, hoci to bude ťažšie, ale každá príprava záleží na jednotlivcovi. Nikto nie je vyložene ektomorf, endomorf alebo mezomorf, vždy je určitým zložením toho typu. Preto by som nehádzal flintu do žita, šanca existuje. Samozrejme, diéta má svoje pravidlá, vždy treba mať bielkoviny a sacharidy presne spočítané podľa potreby.

 

Otázka: Som vegetariánka, cvičím väčšinou trikrát týždenne. Chcem sa spýtať, ako mám prispôsobiť stravu tak, aby mi nechýbali bielkoviny a aby sa cvičenie prejavilo čo najefektívnejšie?

Odpoveď: V tomto prípade môžete stravu obohatiť o nejaký proteín. Extrifit má v ponuku dostatok kvalitných proteínových doplnkov, od Whey 80 až po ISO 90. Záleží, aký ste typ, aké máte ciele, čo chcete dosiahnuť.

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

Položte otázku, dostanete odpoveď a možno aj niečo vyhráte!!!

 

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

 

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com