Magazín
Prítrská zvládla úlohu favoritky a ide na MS
dátum: 08.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Najlepšou bikiny fitneskou v kategórii do 163 cm bola na Mozolani Fitness Cupe (nominačná súťaž na MS) príťažlivá Stanislava Prítrská (Fortuna Trnava). Aktuálna majsterka Európy si tak zaknihovala svoj prvý triumf na pretekoch na Slovensku, čo ju potešilo a ešte viac to, že ju Slovenská asociácia kulturistiky, fitness a silového trojboja nominovala na IFBB majstrovstvá sveta. Po pretekoch sme ju oslovili na bankete.

 

Aké máš pocity?

Pocity mám úžasné. Na slovenskej súťaži som doteraz nevyhrala. Keďže toto boli nominačné preteky na MS, o to je to pre mňa dôležitejšie, lebo som si vybojovala miesto na svetový šampionát v Kanade. Tam to bude o inom. Viem, že sa ešte musím zlepšovať, ale na Slovensku som víťazstvom potvrdila, že si účasť na MS zaslúžim.

 

Kategória do 163 cm bola asi najsilnejšia. Čo hovoríš na tvoje súperky?

Súperky na pódiu moc nevnímam. My sme vždy v takom veľkom strese a v takej hektike, že ja niekedy ani neviem, kto vedľa mňa stojí. Sústredím sa sama na seba, aby mi bolo fajn, aby som si to užívala, aby som bola sama so sebou spokojná. Ostatné neriešim.

Bola si spokojná s formou?

Tým, že do MS (18. a 19. októbra) zostáva nejaký čas, snažila som si nechať ešte trochu rezervu, aby som to mohla dotiahnuť o dva týždne do Kanady. Momentálne mám zo seba dobrý pocit, som spokojná so sebou tak, ako to je, ale uvidím, čo mi povie reprezentačný tréner Ľubo Matejička, čo mi treba zlepšiť, predsa len on má viac skúseností.

 

Koľko si mala kíl na súťaži?

V deň súťaže som vážila 49 kg. Bolo to o kilo menej, ako som chcela. Mne váha dosť rýchlo klesá, preto si na toto musím dať v závere prípravy pozor.

 

Kedy odlieta slovenská výpravy do Kanady?

Zraz máme vo štvrtok 16. októbra večer v Dome športu Bratislave a do Kanady odlietame piatok 17. októbra o 7. h ráno. Naša súťaž bude pravdepodobne v nedeľu 19. októbra, ale v Montreale je 6-hodinový časový posun, smerom dozadu v porovnaní so Slovenskom, tak by to malo byť v pohode. Dúfam, že s aklimatizáciou nebude problém. Tohto sa však obávam, lebo toto som ešte nezažila. Keď sme boli tohto roku na jar v Španielsku na ME, tak sme leteli krátko, bolo to v našom časovom pásme, boli to podmienky v podstate rovnaké ako u nás. Vtedy som nemala problém s ničím. Tým, že sme prileteli dostatočne skoro, mohla som sa prispôsobiť a mohla som si vytvoriť svoju rutinu, ale teraz pôjdeme neskoršie, bude to dlhý let... Dúfam, že to dopadne dobre.

 

Ako sa budeš pripravovať do odletu na MS?

Teraz tie moje tréningy budú intenzívnejšie. Čo sa týka stravy, pravdepodobne budem robiť sacharidové vlny, predpokladám, že 0, 100, 150 g. Od utorka (7. októbra – pozn. red.) si nastavím prísny režim. Určite budem cvičiť celý týždeň bez prestávky, potom niekedy cez víkend si pravdepodobne dám prestávku a potom zasa pôjdem celý týždeň do piatku. Čiže posledný tréning absolvujem vo štvrtok 16. októbra a po ňom rovno pôjdem na zraz do Bratislavy.

 

Tvoj cieľ na MS? Finále?

Pre mňa je vždy najväčší cieľ prejsť elimináciou, lebo na eliminačku nastúpi veľmi veľa dievčat, pódium väčšinou nebýva veľké a vtedy sa dá prehliadnuť aj fakt dobré dievča. Prvoradý cieľ je postúpiť z eliminácie. Keď sa mi to podarí, budem sa snažiť zabojovať o nejaký cenný kov.

 

Ľubomír Chochula

 

 

 

 

 

 

 

Zobraziť galériu (4)