Magazín
Aký bol Mozolani Fitness Cup? Bol oku lahodiaci!
dátum: 08.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Mozolani Fitness Cup 2014 vojde do histórie, nakoľko práve na tomto podujatí mala premiéru nová kategória na Slovensku men's physique. Bol to správny krok dať šancu prezentovať sa na súťaži aj chlapcom, ktorí nemajú potenciál na kulturistiku, prípadne ich to tam ani neťahá, ale ktorí majú športové ambície a chcú mať peknú postavu.

 

Životaschopný physique

Na debut physikov sú rôzne názory, ale ako na každú novinka, treba si na ňu najskôr zvyknúť. Niektorí pretekári si síce mysleli, že keď budú mať postavu pripomínajúcu kulturistov, môžu skôr preraziť. Omyl, tí neprešli ani sitom eliminácie. Ak podcenili symetriu a mali veľký rozdiel medzi vypracovanou vrchnou časťou tela a totálne slabými nohami, tak sa tiež prepočítali. Úspech slávili charizmatickí pretekári so svalmi, nie však masívnymi, so symetrickou postavou, dobrým uvoľneným a sebavedomým pózovaním. Samozrejme, vždy sa nájdu aj prípady, keď sa na pódiu niekto v očiach rozhodcov stratí, hoci by mal byť vyššie, ako napokon skončil (napr. Martin Bariak). Potešilo, že physici mali v hľadisku početné a celkom žhavé publikum. Táto kategória má budúcnosť aj na Slovensku, je životaschopná a to je dobré.

 

Nominačný súboj fitnesiek

Kým physici absolvovali premiéru, pretekárky už v zabehaných kategóriách vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness bojovali na nominačnej súťaži o miestenku na IFBB majstrovstvá sveta do Kanady. Konkurencia bola silná, veľa fitnesiek sa oproti posledným pretekom zlepšilo. Dokonca ani fitness-stálice si nemohli byť ničím isté, pretože stále rastú nové pretekárky, najmä v bikiny fitness. Napokon vo fitness kategóriách vyhrali tie najlepšie, možno by sa dalo v jednom prípade polemizovať, či poradie na 1. a 2. mieste nemalo byť opačné (napr. Denisa Hargašová mohla aj zvíťaziť, lebo bola super), ale to je už zbytočné.

 

Spokojný Andrej Mozoláni

„Tento rok je pre nás náročný. Na jar sme organizovali Mozolani Classic 4, kde bola aj profesionálna súťaž mužov i žien. Som veľmi rád, že sme teraz mohli zorganizovať Mozolani Fitness Cup. Teší ma, že SAKFST znovu posunula level o kúsok vyššie a kategórie sa rozrastajú. Bola tu unikátna premiéra novej kategórie, ktorá nás príjemne zaskočila, lebo sa prihlásilo viac ako 80 chlapcov. Je to nový trend, trend zdravého životného štýlu, trend trénovania vo fitku. Sme nesmierne radi, že sme boli pri tom, že sme boli prví, že sme mohli túto kategóriu tu odprezentovať. Nebol to však len men´s physique, netreba zabúdať, že táto súťaž bola pre fitnesky nominačnou na majstrovstvá sveta, na ktorých Slovensko už niekoľko rokov drží svetový primát a vyhráva aj kategóriu Pohár národov. Zorganizovať takéto podujatie nebolo jednoduché. Chcel by som sa poďakovať všetkým našim partnerom, ktorí nám pomohli, aby toto podujatie malo vysokú úroveň. Ja súťaž neorganizujem sám, je to tím ľudí a predovšetkým je to jedna osoba, ktorá mi každú jednu súťaž pomáha organizovať. Tou osobou je moja manželka Anka, ktorá má v SAKFST na starosti detský fitness a takisto sa podieľala na tom, aby táto akcia prebehla tak, ako mala. Môžeme byť spokojní, hoci vždy sa nájdu nejaké chybičky, čo treba zlepšiť. Ambície do budúceho roka sú vysoké, nebudem všetko prezrádzať teraz, ale pokiaľ sa to bude dať, tak nejakú súťaž by sme chceli spraviť. To však závisí od viacerých faktorov. Aktuálne pripravujeme otvorenie nového fitnescentra v obchodnom centre Max, ktoré bude spojené aj s obchodom a kaviarňou. Dátum otvorenia je 3. november 2014. Bude to najväčšie fitko v Žiline so všetkým, čo k tomu patrí,“ povedal Andrej Mozoláni, riaditeľ a hlavný organizátor súťaže.

Aké to teda bolo podujatie?

Bolo vydarené po každej stránke – veľký počet štartujúcich (celkovo až 140), vypredané hľadisko, väčšina dobre pripravených športovcov, dobrá organizácia a správne zvolené dejisko, ktoré bolo síce komornejšie, ale o to srdečnejšie. Bolo to atraktívne defilé svalov a krásy, bol to festival športu!

 

Ľubomír Chochula