Magazín
Exhibície kulturistov na Mozolani Fitness Cupe
dátum: 07.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na Mozolani Fitness Cupe, na ktorom súťažili ženy vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness, ako aj muži vo physique – nominačný rozstrel absolvovali dve pretekárky women´s physique – exhibične vystúpili piati kulturisti.

Ako prvý v rámci exhibícii prišiel na scénu Norbert Zajac, ktorý má vo svojej výbave okrem typických póz aj niekoľko exkluzívnych. Napríklad rozštep. Potlesk na otvorenej scéne z publika bol výbornou spätnou väzbou pre Nora, ktorý je od augusta 2014 členom Extrifitslovakia tímu. Je to juniorský majster sveta v kulturistike (2012). Tento 24-ročný Martinčan, ktorý robí osobného trénera v Mozolani Trainings v Žiline, sa momentálne nachádza v objemovej príprave s ambíciou sa čo najlepšie pripraviť na IFBB majstrovstvá Európy v kulturistike, ktoré budú v máji 2015.

 

Srdcia divákov si získal aj člen českého Extrifit tímu Vojtěch Koritenský. Ten v júni 2014 vyhral v Prahe Olympia Amateur v kategórii kulturistika do 80 kg, pričom v roku 2012 zvíťazil na Arnold Classic Europe. Tohtoročnú jesennú sezónu vypúšťa, v Hradci Králové vlastní fitko Extrifit gym.

Ďalší člen Extrifit tímu Petr Března vyzeral na pódiu ako obor. Března mal dvojročnú súťažnú prestávku. Zranenie si síce už vyliečil, ale ešte nevie, kedy ohlási comeback. Ak sa stihne včas dobre pripraviť, na súťažné pódia sa vráti na jeseň 2014, ale ak bude potrebovať viac času, potom to bude reálne na jar 2015.

Fanúšikovia tiež ocenili exhibíciu čerstvého juniorského majstra Slovenska v kulturistike Dávida Oravca, najnovšieho člena Extrifit tímu. Má 22 rokov, žije v Kežmarku, pracuje ako zvárač a už vo svojom mladom veku pôsobí masívne. Aj v roku 2015 môže ešte štartovať za juniorov a jeho cieľom do budúcnosti je raz prestúpiť do profi-tábora.

Na záver to najlepšie. Český profesionálny kulturista a člen Extrifit tímu Tomáš Kašpar sa v Žiline predstavil iba deň po svojom profesionálnom debute, ktorý zažil na EVLS Prague v open kategórii, kde obsadil 15. miesto. Ťažkotonážnik Kašpar počas žilinskej exhibície dokázal skvele nadviazať kontakt s divákmi.

 

Ľubomír Chochula

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií.

www.mozolani.com

 

 

Zobraziť galériu (4)