Magazín
„Klasik“ Halaška vyhral juniorské majstrovstvá sveta v Mexiku
dátum: 06.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na IFBB juniorských majstrovstvách sveta v Mexiku malo Slovensko v mužskej kategórii dve želiezka v ohni – Erika Halašku a Jakuba Vilímka. Úspešnejší bol Halaška, ktorý v klasickej kulturistike open získal zlatú medailu.

Erik Halaška tak nadviazal na svoj titul juniorského majstra Európy 2013. V Mexiku sa predstavil vo výbornej forme a svoju konkurenciu doslova deklasoval. Na svoj facebook po súťaži napísal: „Ďakujem všetkým za toľko sms reakcii a blahoželaní. Je to extrémne povzbudzujúce a je to úžasná energia od vás, už sa vás nemôžem dočkať. Vyhrať majstrovstvá sveta juniorov v klasickej kulturistike, to je úžasný pocit. Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí ma podporovali a boli mi oporou.“

Druhý slovenský "klasik" Jakub Vilímek skončil siedmy a len tesne nepostúpil do finále.

V ženských kategóriách sme mali na pódiu tri juniorky a všetky sa domov vracajú s cenným kovom. Vo fitness do 163 cm zvíťazila Dominika Multáňová, v bikiny fitness nad 166 cm skončila na druhom mieste Erika Kandáčová a v bikiny fitness nad 166 cm obsadila Veronika Guľášová tretie miesto.

Mimochodom, trénerom oboch zlatých medailistov, Multáňovej i Halašku je Ľubomír Hečko. Ten bol na JMS v pozícii vedúceho výpravy, v ktorej pochopiteľne nemohol chýbať ani štátny tréner juniorov Peter Meško.

-ľch-