Magazín
Zlatá Multáňová, strieborná Kandráčová, bronzová Guľášová
dátum: 06.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Uplynulý víkend sa v Mexiku konali IFBB majstrovstvá sveta juniorov. Vo fitness kategóriách štartovali za Slovensko Dominika Multáňová, Erika Kandráčová a Veronika Guľášová.

V kategórii fitness do 163 cm obhájila svetový juniorský titul Dominika Multáňová, ktorá vlani okrem iného získala aj titul majsterky sveta žien. Multáňová bude štartovať aj na MS 2014 žien v Montreale (18. a 19. 10.), kam ju SAKFST nominovala. Po svojom triumfe napísala na facebook:

„Ďakujem všetkým, ktorí pri mne stáli a pomáhali mi obhájiť minuloročný titul. Veľké ďakujem patrí celej mojej úžasnej rodine, ktorá pri mne stála v tých najťažších chvíľach, môjmu najlepšiemu trénerovi majstrov sveta (Ľubomír Hečko – pozn. red.), ktorý si so mnou odrel každý tréning, ďakujem spoločnosti BioTech, ktorá mi cely rok pomáhala s doplnkami výživy, úžasnému človeku Ergovi, ktorý mi pomáhal s prípravou a v neposlednom rade vám všetkým, ktorí ste mi verili.“

Medailistky vo fitness do 163 cm.

 

V kategórii bikiny fitness nad 166 cm získala najmladšia účastníčka súťaže iba 19-ročna Erika Kandráčová striebro, na pomyselný bronzový stupeň vystúpila jej reprezentačná kolegyňa Veronika Guľášová. Kandráčovú v súboji o zlato iba „o prsia“ zdolala Ukrajinka Jevgenija Suprun. Oba naše juniorky sa na jar 2014 presadili i na "Európe" v Santa Susanne, vtedy Kandráčová na JME bola druhá a na ME žien štvrtá, Guľášová bola na tretej priečke na JME i na ME žien.

Medailistky v bikiny fitness nad 166 cm.

 

V mužských kategóriách potvrdil slovenskú medailovú žatvu na JMS v Mexiku ziskom zlata Erik Halaška v klasickej kulturistike open. Menej sa darilo Jakubovi Vilímkovi, ktorý obsadil v klasickej kulturistike open 7. miesto.

Mimochodom, trénerom oboch zlatých medailistov, Multáňovej i Halašku je Ľubomír Hečko. Ten bol na JMS v pozícii vedúceho výpravy, v ktorej pochopiteľne nemohol chýbať ani štátny tréner juniorov Peter Meško.

 

-ľch-