Magazín
Halaška: „Medaila na JMS? Bolo by to super!“
dátum: 01.10.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Dvadsaťjedenročný pretekár SAKFST Erik Halaška sa pred štyrmi dňami na Veľkej cene Dubnice nominoval na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa najbližší víkend uskutočnia v Mexiku. Na juniorskej nominačnej súťaži zvíťazil v kategórii klasická kulturistika open, hoci formu mal 90-percentnú.

Z Erika Halašku po skončení podujatia vyžarovala spokojnosť. Odčinil tak vlaňajšok, keď vtedy na nominačke iba tesne prehral súboj s Tomášom Gribom a účasť na JMS 2013 mu prekĺzla pomedzi prsty. „To už len minulosť,“ mávol nad tým rukou Erik Halaška a sústredil sa na hodnotenie tohtoročných juniorských nominačných pretekov. „Bola to pekná súťaž. V mojej kategórii štartovalo dvanásť borcov, konkurencia bola dosť nabitá, čo som veľmi rád. Čo sa týka samotnej prípravy na tieto preteky, nebolo to v záverečných troch dňoch optimálne, cukrovanie a odvodňovanie bolo na 70 percent, keďže ma ešte čaká juniorský „svet“. To znamená, že som išiel na nízkych sacharidoch, čiže cukroval som veľmi málo, aby som nemal v tele priveľa glykogému, aby potom telo reagovalo na ďalšiu súťaž. Vodu som pil stále, zamedzil som ju len v deň súťaže, ale prestal som prijímať soľ.“

Erik má od nedele do štvrtku 2. októbra (zraz nominovaných reprezentantov je o 16. h v Bratislave, odlieta sa o 19.30 h z Viedne) nastavený osvedčený režim. „Tri dni budem iba na vajciach a mäse, prakticky bez ryže, bez nejakých komplexných a rýchlych sacharidov a už aj bez zeleniny. Do polovice štvrtka budem ešte prijímať klasické bielkoviny, ale po tom zlomovom tréningu už začnem cukrovať a pomaly odvodňovať na súťaž. Posledný tréning pred odletom by som chcel absolvovať vo štvrtok ráno.“

Mexiko je dosť ďaleko, nemôže s formou zamávať práve únavný let a aklimatizácia? „Dúfam, že nie. Priznám sa, že taký dlh let som ešte nepodstúpil. Neviem, ako to budem znášať, ako bude moje telo reagovať, ale určite nehádžem flintu do žita a vydám zo seba všetko. Pôjdem na 100 percent, urobím všetko preto, aby som bol na pódiu čo najlepší. Budem rád, ak sa mi na JMS podarí dosiahnuť dobrý výsledok. Finále by ma potešilo, ak to bude niečo viac, bolo by to super. Medaila? To by bolo fantastické. Mexiko je zaujímavejšia destinácia ako Mongolsko, kde sa konali juniorské majstrovstvá sveta vlani, preto očakávam kvalitnejšiu konkurenciu, ale to je len dobré,“ podotkol Erik Halaška – juniorský majster Európy 2013 v klasickej kulturistike, ktorý tento svoj najväčší doterajší úspech v kariére dosiahol v Santa Susanne.

Do Mexiku pocestuje aj Halaškov tréner Ľubomír Hečko, ten bude vedúcim slovenskej výpravy na JMS, čo môže byť pre Erika bonusom navyše.

 

NOMINÁCIA NA JMS 2014

Dominika Multáňová (fitness), A-tím

Veronika Guľášová (bikiny fitness), A-tím

Erika Kandráčová (bikiny fitness), A-tím

Erik Halaška (klasická kulturistika), A-tím

Jakub Vilímek (klasická kulturistika), B-tím

Nominácia v kategórii masters:

Roland Brosman, B-tím

Reprezentačný tréner: Peter Meško

Vedúci výpravy: Ľubomír Hečko

 

Ľubomír Chochula

 

 

 

Zobraziť galériu (2)
Súvisiace články