Magazín
Veronika a Erika – medailové želiezka
dátum: 30.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Súboj o zlato na juniorskej Veľkej cene Dubnice (27. 9.) v kategórii bikiny fitness open medzi Veronikou Guľášovou a Erikou Kandráčovou bol veľmi tesný. Obe prišli na nominačnú súťaž dobre pripravené. Napokon rozhodcovia dali na prvé miesto skúsenejšiu Guľášovú, ktorá predsa len bola o niečo lepšia ako jej reprezentačná kolegyňa.

Obe menované si zabezpečili nomináciu na juniorské majstrovstvá sveta, ktoré sa uskutočnia v Mexiku (3. – 6. 10.). V krajine Aztékov budú podľa všetkého štartovať obe tieto pretekárky opäť v jednej výškovej kategórii, rovnako ako tomu bolo v máji 2014 na juniorských majstrovstvách Európy v Santa Susanne.

Erika Kandráčová

Osemnásťročná Kandráčová získava v roku 2014 strieborné medaily ako na bežiacom páse a na svoj prvý veľký triumf stále ešte len čaká. Okrem striebornej priečky na nominačke v Dubnici bola viackrát druhá už v jarnej sezóne 2014. V Hnúšti (12. 4.) sa stala vicemajsterkou Slovenska v bikiny fitness (do 166 cm), potom na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (19. 4.) získala striebornú medailu (do 166 cm), na Mozolani Classic 4 v Žiline (3. 5.) bola rovnako strieborná (do 167 cm). Na IFBB ME 2014 juniorov v Santa Susanne (17. 5.) si vybojovala striebro (nad 163 cm). Štartovala i na ME 2014 žien v Santa Susanne (18. 5.), kde obsadila štvrté miesto (do 169 cm).

Myslíme si, že na IFBB juniorských majstrovstvách sveta 2014, ak sa nič nepokazí, bude mať reálnu šancu na ďalšiu cennú medailu. „Budem bojovať o to, aby som sa dostala do finále. Znovu túžim dosiahnuť čo najlepší výsledok,“ poznamenala Erika Kandráčová, ktorej obrovským potenciálom je prirodzená krása.

 

Veronika Guľášová

Dvadsaťdvaročná košická bikinárka Guľášová absolvovala na jar v roku 2014 tri súťaže na Slovensku. Vyhrala juniorské majstrovstvá Slovenska v Hnúšti (nad 166 cm), triumfovala na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (nad 169 cm), bola bronzová na Mozolani Classic 4 (nad 167 cm). V zahraničí sa na jar 2014 predstavila tiež trikrát. Na juniorských majstrovstvách Európy v Santa Susanne bol bronzová (nad 163 cm), na majstrovstvách Európy žien v Santa Susanne získala rovnako bronz (do 172 cm) a na Olympia Amateur v Prahe obsadila 10. miesto (nad 168 cm). Veríme, že na IFBB juniorských majstrovstvách sveta 2014 to bude v bikinách naše silné medailové želiezko.

„Kedysi som išla na súťaž a zaťažovala som si hlavu myšlienkami, ako skončím, pozerala som si štartovú listinu, súperky. Teraz hľadím len dopredu, na svoj cieľ a viac-menej si nevšímam okolie. Zistila som, že mi to prospieva. V tomto športe nemôže byť človek skromný, to sa nedá. Keď si nebude veriť, tak neuspeje, hlavne v bikinách je prezentácia veľmi dôležitá. Keby som bola na pódiu skleslá a hanblivá, tak si ma rozhodcovia nevšimnú. Treba mať sebavedomie. Na JMS by som chcela získať medailu,“ podotkla Veronika Guľášová, ktorú tento šport neskutočne baví.

 

Ľubomír Chochula

Súvisiace články