Magazín
Dávid Oravec bude mať exhibíciu v Žiline
dátum: 29.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Dvadsaťdvaročný Kežmarčan a Dávid Oravec uplynulý víkend jednoznačne zvíťazil v kategórii kulturistika open na Veľkej cene Dubnice n. V., ktorá bola nominačnou súťažou na juniorské majstrovstvá sveta.

Okrem pohára a zlatej medaily získal ešte jednu špeciálnu cenu, vyhlásili ho totiž za najsvalnatejšieho pretekára podujatia. Napriek tomu ho nominačná komisia SAKFST nenominovala na JMS do Mexika, ktoré sa uskutočnia 3. - 6. októbra. Tatranského ťažkotonážnika, ktorý na juniorskej nominačke v Dubnici nad Váhom vážil 105 kg, to vôbec neprekvapilo. „Vedel som to už od posledného reprezentačného zrazu. Zobral som to na vedomie a pokúsim sa dostať na juniorský európsky alebo svetový šampionát v budúcom roku, v ktorom ešte môžem štartovať medzi juniormi.“

 

Všetko zlé je na niečo dobré. Keďže Oravec nepocestuje do Mexika, fanúšikom kulturistiky sa tak môže predstaviť na Mozolani Fitness Cupe v Žiline (5. októbra), kde bude mať exhibičné vystúpenie. „Teším sa na to. V Žiline by som mal tiež podpísať zmluvu s Extrifitom. Táto spolupráca ma určite posunie dopredu. Je to pre mňa ďalšia motivácia, tie doplnky mi pomôžu a bude sa mi ľahšie pripravovať na súťaže,“ poznamenal Dávid Oravec, ktorého na Mozolani Fitness Cupe uvidíte nielen na pódiu, ale aj v stánku Extrifitu.

 

Dávid Oravec nemal na juniorskej nominačke rovnocenného súpera, lebo Roman Vavrečan, ktorý by mu mohol konkurovať napokon nesúťažil. „Som spokojný, teším sa z víťazstva. Roman neštartoval, nahlásený bol, ale neviem prečo neprišiel. Čo sa týka mojej formy, bolo to celkom ostré, ale mal som ešte rezervy. O mesiac ma čaká Tatranský pohár v Poprade (1. novembra), kde by som chcel prísť trochu ostrejší. Hlavne nohy, zadok, tam to musí byť ostré a vypružkované. Voľnú zostavu som robil na poslednú chvíľu, chýbali mi v nej nejaké spodné pózy, takže aj na tom musím popracovať. Teraz ten čas do Tatranského pohára musím čo najviac využiť na to, aby som sa zameral na svoje slabiny. Treba mi nalepiť svalovú hmotu na chrbte, zlepšiť šírku a hĺbku chrbta, celkovo zlepšiť pózing a pred súťažou viac vyrysovať nohy.“

Dávid Oravec už vyhral niekoľko juniorských pretekov vo svojej kategórii, kam zaraďuje tento najnovší triumf? „Najväčším zážitkom bolo moje prvé víťazstvo, to bola moja prvá súťaž, vtedy som súťažil medzi klasikmi a nevedel som, čo od toho môžem očakávať, či budem prvý alebo posledný, ale napokon som na juniorských majstrovstvách Slovenska v klasickej kulturistike zvíťazil. Potom som dvakrát vyhral juniorské majstrovstvá Slovenska v kulturistike do 80 kg. Teší ma víťazstvo aj na tejto pohárovej súťaži, ale zisk titulu juniorského majstra Slovenska je viac.“

 

Najmohutnejší junior na Slovensku za ostatné roky si kladie vysoké ciele. Ešte je len na začiatku cesty, najskôr sa chce presadiť na amatérskej scéne doma i v zahraničí a v budúcnosti by si rád vybojoval profesionálnu kartu.

Vizitka

Meno a priezvisko: Dávid Oravec

Dátum narodenia: 3. 6. 1992

Bydlisko: Kežmarok

Šport: Kulturistika

Klub: Galaxy 2 Poprad

Súťažná federácia: IFBB

Výsledky:

- 1. miesto na juniorských majstrovstvách Slovenska v klasickej kulturistike (Zuberec, 4. 6. 2011)

- 1. miesto na juniorských majstrovstvách Slovenska v kulturistike v kategórii nad 80 kg (Beckov, 14. 4. 2012)

- 4. miesto na majstrovstvách Slovenska mužov v kulturistike v kategórii do 90 kg (Košice, 15. 4. 2012)

- 1. miesto na majstrovstvách Slovenska juniorov v kulturistike v kategórii nad 80 kg (Hnúšťa, 13. 4. 2013)

- 7. miesto na majstrovstvách Slovenska mužov v kulturistike v kategórii nad 90 kg (Žilina, 27. 4. 2013)

- 1. miesto na nominačnej súťaži juniorov Veľká cena Dubnice v kulturistike open (Dubnica n. V., 27. 9. 2014)

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014

Mozolani Fitness Cup sa uskutoční v prvú októbrovú nedeľu (5. októbra) v Dome odborov v Žiline a z poverenia SAKFST ho zorganizuje Mozolani The Fitness Authority. Zúčastní sa ho celá slovenská špička vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness žien. V ženských kategóriách sa očakáva veľký boj o nomináciu na MS, ktoré sa budú konať 17. - 20. októbra v Montreale. Súčasťou týchto pretekov bude aj physique mužov (vôbec po prvý raz na Slovensku). Podujatie odštartuje o 15.30 h. Vzhľadom na veľký počet prihlásených pretekárov vo physique men´s organizátor zaradil ešte jednu výškovú kategóriu physikov.

Vstupenky na podujatie sú už vypredané! Hlavný partner súťaže spoločnosť EXTRIFITSLOVAKIA ďalej TOP partner súťaže spoločnosť MUSCLESPORT a partner súťaže UNCS sa rozhodli obdarovať aj divákov! Každá zakúpená vstupenka bude automaticky zaradená do žrebovania o produkty uvedených spoločností. Žrebovať sa bude priamo na pódiu, kde odovzdáme aj darček pre výhercu.

UPOZORNENIE

Pretekári, pretekárky a aj tréneri, ktorí sa budú pohybovať v zákulisí, majú prístup len v tejto časti. Pokiaľ sa chcú pohybovať v sektore pre divákov, budú musieť mať zakúpené vstupenky. Po odprezentovaní sa a následnom vstupe do zákulisia sa nikto, pokiaľ nebude mať označenie sektorového vstupu, nedostane do sály pre divákov. Systém je striktne daný a na poriadok sa bude dohliadať. Nechceme nič navyše, len rešpektovanie tohto upozornenia. Tak isto do sektoru pre pretekárov sa dostanú len osoby ktoré majú na to oprávnenie. Za každý oddiel do troch pretekárov jeden tréner, nad troch pretekárov dvaja tréneri. Usporiadateľ upozorňuje pretekárov, že v prípade znečistenia šatne alebo priestorov, kde sa súťaž nachádza, bude udelená pokuta. Preto odporúčame nepoužívať farby, ktoré znečisťujú a špinia.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula

 

Súvisiace články