Magazín
Komu najviac verí štátny tréner juniorov?
dátum: 28.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Reprezentačný tréner juniorov Peter Meško pozorne sledoval juniorskú nominačnú súťaž Veľkú cenu Dubnice nad Váhom. Už pred pretekmi mal predstavu, kto bude reprezentovať Slovensko a SAKFST na juniorských majstrovstvách sveta v Mexiku, na ktorých on osobne očakáva od svojich zverencov minimálne jedno zlato.

Víťazka juniorskej nominačky vo fitness Dominika Multáňová je tretia zľava. 

 

Je za nami ďalšia juniorská nominačka. Ako by ste zhodnotili túto súťaž?

Na pretekoch síce nebolo extrémne veľa ľudí, ale pretekári boli kvalitne pripravení. Hlavne reprezentanti potvrdili svoju oprávnenú nomináciu na juniorský svetový šampionát do Mexika.

 

Kto je v nominácii na JMS?

Vo fitness sme nominovali Dominiku Multáňovú, v bikiny fitness Veroniku Guľášovú a Eriku Kandráčovú, v klasickej kulturistike Erika Halašku a Jakuba Vilímka.

 

Vilímek skončil na nominačke bez medaily, prekvapenie, nie?

Ja s Jakubom spolupracujem. On išiel na túto súťaž vyslovene z tréningu, nesušil, normálne prijímal tekutiny a koniec-koncov sa to prejavilo. Ťažko sa bojuje proti niekomu, kto prestane piť vodu 2 – 3 dni alebo urobí niečo preto, aby bol totálne vysušený. Ale myslím si, že Jakub to do toho „sveta“ dá a a na JMS bude pripravený čo najlepšie. Vilímek je B-tím, ostatní nominovaní juniori sú A-tím.

 

Na reprezentačných zrazoch sa uvažovalo aj s účasťou váhových kulturistov Romana Vavrečana a Dávida Oravca, napokon v konečnej nominácii na JMS nie sú. Prečo?  

Nominačná komisia SAKFST nakoniec rozhodla, že nespĺňajú všetky atribúty, tak necestujú.

 

Nominačky sa nezúčastnil Vavrečan. Viete dôvod?

Mne telefonoval, ospravedlňoval sa a hovoril, že chce štartovať na Tatranskom pohári. Je to jeho voľba.

 

Obsadí Slovensko na šampionáte v Mexiku aj kategóriu masters?

Áno, v masters nás bude reprezentovať Roland Brosman, to je tiež b-tím, takže si náklady na šampionát hradí sám.

 

Aké máte očakávanie ohľadne štartu vašich zverencov na JMS 2014?

Očakávam minimálne jedno zlato, konkrétne od Dominiky Multáňovej, ktorá bude obhajovať titul. Prečo by ho nemohla obhájiť, keď sa v porovnaní s vlaňajškom ešte aj zlepšila...?

 

Ľubomír Chochula

 

 

 

Súvisiace články