Magazín
Lonca zranenie bicepsu nepoložilo na lopatky
dátum: 26.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Na Mozolani Fitness Cupe 2014, ktorý sa uskutoční v nedeľu 5. októbra v Dome odborov v Žiline, exhibične vystúpi niekoľko popredných kulturistov, ktorí sú tvárami značky Extrifit. Na pódiu sa exhibične predstaví aj Radek Lonc.

Radek Lonc a Kai Greene u nás v roku 2010.

 

Návrat na súťažné pódiá

Tento silák, ktorý súťaží v kategórii nad 100 kg, je v príprave na moskovskú Olympiu. „Do Žiliny sa teším, ak ma chcete vidieť naživo, príďte sa pozrieť na súťaž. Čo sa týka mojich súťažných plánov, pôvodne som chcel stuhnúť už Arnold Classic Europe v Madride, ale nie všetko sa darilo. Vidím to tak, že budem štartovať na amatérskej Olympii v Moskve (28. - 30. 11.). Pozriem sa zasa niekde inam, lebo v Madride som už bol,“ poznamenal Radek Lonc, ktorého sa vrátil do kulturistického kolotoča po zranení bicepsu. „Zranil som sa pri odnášaní doplnkov Extrifitu. Boli to tri krabice. Nechcem som ísť trikrát do auta, zobral som to všetko naraz a utrhlo sa mi to. Toto už bol druhý taký prípad, tentoraz to bolo v hornej časti bicepsu, predtým v dolnej. Keď sa mi to s tým bicepsom stalo prvýkrát v kariére, tak som si myslel, že je koniec sveta. Vtedy som lekárovi v nemocnici plakal, že to musí urobiť poriadne, že ešte chcem súťažiť. Teraz som už vedel, čo ma čaká. Bol som pokojnejší. Jedine, čo je nepríjemné, je tá operácia, ktorú vám urobia v plnej narkóze a potom to bolí. Keď je to však zahojené, tak to drží ako pribité.“

 

Kulturistika, plávanie, turistika

Radek Lonc je členom českého Extrifit tímu, má 37 rokov, žije v Liberci. Z majstrovstiev sveta má všetky tri medaily v kulturistike. „Cvičím už 22 rokov. Tento šport som si vybral preto, lebo som túžil vyzerať ako Arnold Schwarzenegger. Teraz po spomínanom zranení mám o to väčší hlad po súťažnom úspechu. Trénujem systémom 3 + 1, dá sa povedať, že šesť dní v týždni. Konkrétny doplnkový šport nemám, ale rád plávam a chodím na túry. Napríklad na Ještěd, čo je prevýšenie 500 metrov. S kulturistikou sa to nebije. Ak sa tomu človek venuje, tak sa natrénuje a urobí si kondičku,“ pousmial sa Radek Lonc, ktorý ešte dodal, koľko sacharidov a bielkovín teraz prijíma. „Dlhodobo sa držím na nízkych sacharidoch, 150 až 200 g denne, sacharidové vlny alebo také veci veľmi nerobím, bielkovín prijímam veľa, je to denne 3 g na kilogram mojej telesnej hmotnosti.“

Radek Lonc na Extrifit Trainings Day v Hradci Králové v septembri 2014.
 

Kto sa predstaví na exhibícii?

Na Mozolani Fitness Cupu 2014 exhibične vystúpia poprední slovenskí a českí kulturisti, ktorí sú tvárami značky Extrifit.

Norbert Zajac – od augusta 2014 je členom Extrifitslovakia tímu, je to juniorský majster sveta v kulturistike (2012), tento 24-ročný Martinčan, ktorý robí osobného trénera v Mozolani Trainings v Žiline, sa momentálne nachádza v objemovej príprave s ambíciou sa čo najlepšie pripraviť na IFBB majstrovstvách Európy v kulturistike, ktoré budú v máji 2015.

Tomáš Kašpar – je členom českého Extrifit tímu, po absolútnom triumfe na Ben Weider Diamond Cupe v Aténach (15. 12. 2013) si zabezpečil profesionálnu kartu. Aktuálne je v príprave na EVLS Prague Pro 2014, ktorý sa uskutoční len deň pred Mozolani Fitness Cupu, takže tento český ťažkotonážnik sa na žilinskom pódiu predstaví v špičkovej forme.

Milan Obořil – je členom českého Extrifit tímu, v roku 2011 sa stal juniorským majstrom sveta v klasickej kulturistike, pred pár dňami skončil na druhom mieste na International Österreich Cup 2014 v kulturistike, čo bol jeho súťažný debut medzi mužmi v kulturistike.

Vojtěch Koritenský – je členom českého Extrifit tímu, v júni 2014 vyhral v Prahe Olympia Amateur v kategórii kulturistika do 80 kg, jesennú sezónu vypúšťa, v Hradci Králové vlastní fitko Extrifit gym.

Radek Lonc – je členom českého Extrifit tímu, má 37 rokov, žije v Liberci a súťaží v najťažšej kulturistickej kategórii.

Dávid Oravec – tento 22-ročný Kežmarčan je členom českého Extrifit tímu, on exhibične vystúpi len v prípade, ak sa nenominuje na juniorské majstrovstvá sveta v kulturististike, na ktorých by rád za Slovensko štartoval.

Radek Lonc aktuálne pri tréningu.

 

Posledné vstupenky!!!

Mozolani Fitness Cup 2014 sa pod záštitou SAKFST uskutoční  5. októbra v Dome odborov v Žiline. Podujatie odštartuje o 15.30 h a cena vstupeniek je 12 eur. Neotáľajte s kúpou vstupenky na festival svalov a krásy, nemuselo by sa vám to vyplatiť. V obehu sú už len posledné kusy. Vstupenky si môžete zakúpiť v sieti Ticketportal alebo online na http://mozolani.com/vstupenky/

 

Bonus pre fanúšikov

Skvelá správa pre všetkých, ktorí si kúpili alebo ešte kúpia vstupenky!!! Hlavný partner súťaže spoločnosť EXTRIFITSLOVAKIA ďalej TOP partner súťaže spoločnosť MUSCLESPORT a partner súťaže UNCS sa rozhodli obdarovať aj divákov!!! Každá zakúpená vstupenka bude automaticky zaradená do žrebovania o produkty uvedených spoločností. Žrebovať sa bude priamo na pódiu, kde sa odovzdá aj darček pre výhercu.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula