Magazín
Extrifitslovakia poradňa – radí Sabína Pleváková
dátum: 23.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Naši čitatelia využívajú možnosť a píšu nám otázky, všetko čo ich zaujíma o tréningu, strave a ďalších veciach, pre členov Extrifit tímu a Extrifitslovakia tímu v rámci Extrifitslovakia poradne. Dnes na otázky odpovedá úradujúca majsterka sveta a majsterka Európy v bikiny fitness Sabína Pleváková.

 

Otázka od Gabiky: Mám 16 rokov a fitko ma doslova chytilo. Venujem mu veľa svojho voľného čau. Chcem sa spýtať, koľkokrát týždenne je dobré cvičiť a s akými váhami, keďže by som sa chcela dať na dráhu bikiny fitnesky?

Odpoveď: Záleží na tom, ako si teraz s tréningami a v akej si príprave, ale odporúčam minimálne tri silové tréningy týždenne a potom to zvyšovať. Tie tri silové tréningy si rozlož na celé telo, potom si daj jednodňovú prestávku a otoč to znovu. Čo sa týka váh, čím väčšie, tým lepšie. Dôležité je, aby si cviky robila technicky správne. Ak to zvládneš, potom si môžeš pridávať váhy. Nemusíš sa báť veľkého svalového nárastu, lebo nikdy to nepôjde tak rýchlo. Ak sa pripravuješ a nemám ešte súťažnú diétu, potom by som kardio vôbec nerobila.

 

Otázka od Ivany P.: Mám 18 rokov a 52 kg, cvičím štyrikrát týždenne. Chodím aj na crossfit, ale ťažko sa mi naberá na svaloch. Chcem sa spýtať, ako by mali moje tréningy a strava vyzerať, keď chcem viac vyrysovať a nabrať svalstvo? A kedy najlepšie a s čím kombinovať proteín?

Odpoveď: Najskôr treba mať svalový objem, aby sa dala potom vyrysovať postava. Treba si hlavne vybrať, čo aktuálne potrebuješ. Ak chceš nabrať svalstvo, obmedz kardio, naopak, ak chceš vyrysovať, zintenzívni tréning, daj si vyšší počet opakovaní a viac kardia. Pred tréningom a po tréningu sú vhodné beceáčka, takisto aj pri crossfitovom tréningu, lebo je veľmi náročný. V objemovke je lepšie po tréningu zvoliť gainer, aby si rýchlejšie nabrala. Samozrejme, ak chce už rysovať, potom si dávaj len proteín.

 

Otázka od Danky: Chcela by som sa spýtať na názor ohľadom stravovania typu IF – intermittent fasting alebo WD – warrior diet?

Odpoveď: Nie som zástanca stravovania IF, pretože si myslím, že ak telo chce správne fungovať, aj čo sa týka výkonu v posilňovni, tak musí prijímať pravidelne stravu. Tieto diéty sú skôr prerušované stravovanie a hlavne IF je podľa mňa na veľmi dlhú dobu a nie je to vhodné pre bežný život a pre športovca, ktorý chce byť niekedy vo fitness.

 

Otázka od Ivany K.: Veľa sa dá dočítať o chudnutí, ale veľmi málo o priberaní, ale samozrejme svalovej hmoty. Ako na to? Som chudá a rada by som mala svaly. Zaujíma ma všetko, ale hlavne zadok a nohy. Teda, ako z nich spraviť pevný sval? Tréning, ako často, koľko cvikov a pod.? Čo mám jesť po tréningu a kedy?

Odpoveď: Treba vypustiť kardio, aby si zbytočne nepálila nohy, pri cvikoch si dávať nízky počet opakovaní. Čo sa týka tréningu nôh, dávať si čo najväčšie váhy, aké zvládneš. Cvičiť nohy maximálne dvakrát týždenne a hlavne zvýšiť príjem sacharidov, vtedy to pôjde. Jedlo by malo byť v intervale 2,5 až 3 hodiny počas dňa, teda rozloženie jedálnička. Po tréningu je dobré zvoliť si najskôr proteín, potom do jednej hodiny si treba dať nejaké kvalitné jedlo.

Sabína Pleváková sa momentálne nachádza v objemovej príprave.

 

Sabína Pleváková - je slovenskou reprezentantkou v bikiny fitness, asociácia SAKFST. Kariéra - rok 2013: juniorská majsterka Európy v Santa Susanne, majsterka sveta žien v Kyjeve, víťazka Olympia Amateur v Prahe, juniorská majsterka sveta v bikiny fitness v Mongolsku. Rok 2014: absolútne prvenstvo na juniorských ME v Santa Susanne, zlato na ME žien v Santa Susanne, triumf na Olympia Amateur Europe v Prahe. Cieľ: pripraviť sa na jarnú sezónu 2015 a na amatérskych súťažiach si vybojovať profi-kartu.

 

AKO FUNGUJE EXTRIFITSLOVAKIA PORADŇA?

Nebojte sa položiť otázky, všetko, čo vás zaujíma, čo chcete vedieť, v čom potrebujete poradiť! Otázky ohľadne zdravého životného štýlu, tréningu, cvičenia, stravy, doplnkov výživy píšte a posielajte na mail: redaktor@mozolani.com. Akonáhle dostaneme od vás otázky, prepošleme ich tomu členovi Extrifit tímu alebo Extrifitslovakia tímu, ktorého sa pýtate o radu. Ak to budú otázky nie na konkrétneho adresáta, potom ich budeme posielať „extrifiťákom“ tak, aby sme nenechali „vychladnúť“ ani jedného z nich. Odpovede nájdete na www.mozolani.com.

Položte otázku, dostanete odpoveď a možno aj niečo vyhráte!!!

 

KTO VÁM BUDE RADIŤ?

Špičkoví športovci Extrifit tímu a Extrifitslovakia tímu majú obrovské skúsenosti. Sú úspešní na súťažných pódiách, ale sú to aj veľmi zdatní osobní tréneri, ktorí prichádzajú do styku s bežnými klientami. Oni vás dostanú do formy, odborne vám poradia a dokonale vás usmernia.

About Extrifit

Značka Extrifit ® bola zaregistrovaná v roku 2007. V roku 2010 sa firma transformovala na EXTRIFIT ®, sro Extrifit Sports Nutrition dnes patrí medzi najdynamickejšie výrobcov športovej a doplnkovej výživy v Českej republike a veľmi úspešne distribuuje svoje produkty do zahraničia. Výhradným dovozcom výrobkov EXTRIFIT ® na Slovensko sa tento rok stala naša spoločnosť GDP s.r.o. so sídlom v Michalovciach . Doplnky výživy zn EXTRIFIT ® našli značnú obľubu najmä u kulturistov a vyznávačov životného štýlu Fitness.

Všetky výrobky, nesúce značku EXTRIFIT ®, vynikajú špičkovou kvalitou použitých surovín, sú registrované Ministerstvom zdravotníctva SR a vyhovujú prísnym normám Európskej únie. Firma EXTRIFIT ® uviedla na trh niekoľko unikátnych produktov, ako je napr enzymaticky hydrolyzovaný srvátkový proteín Hydro Instant, originálny bulharský terrestris s obsahom 90% saponínov - Bulgarian Tribu 90%, hydrolyzované srvátkové aminokyseliny Amino Hydro s obsahom 85% bielkovín, alebo jedinečné aminokyseliny Beef Amino Hydro 4000, vyrobené z hovädzieho hydrolyzovaného proteínu. Tieto aminokyseliny vynikajú extrémne vysokým obsahom bielkovín a unikátne sú minimálnym obsahom pojív. Špičkou v ponuke EXTRIFIT ® je tiež multivitamínový a multiminerálny produkt V52 Vita Complex Forte, obsahujúci 52 revitalizačných ingrediencií

-ľch-

 

Súvisiace články