Magazín
Bude na nominačke Šarišská iná ako na ME?
dátum: 22.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bodyfitneska SAKFST Ivana Šarišská sa chce čo najlepšie pripraviť na Mozolani Fitness Cup 2014. Od úradujúcej slovenskej šampiónky v bodyfitness do 163 cm a účastníčky tohtoročných IFBB majstrovstiev Európy sa očakáva, že na nominačnej súťaži v Žiline sa prezentuje v dobrej forme.

Na IFBB ME 2014 v Santa Susanne sa Ivana Šarišská nedostala do finále. „Na ME sa mi nepodaril taký výsledok, aký som chcela dosiahnuť. V mojej kategórii štartovali aj ženy zo skupiny masters a tým, že sa zrušila kulturistika, bolo to ešte nabitejšie. Pripadala som si na pódiu ako vrabec. Na „Európe“ som debutovala, mojím hendikepom bolo to, že moje súperky boli masívnejšie a viac vysekanejšie.  Tento šampionát mi ukázal, že musím nabrať viac svalovej hmoty a vylepšiť nohy. Tie partie, ktoré potrebujem skvalitniť (nohy, brucho, chrbát, ramená), trénujem dvakrát týždenne. Cvičím systémom 6 + 1. Už som v rysovacej fáze, sacharidy som vyradila a som na bielkovinách, ktoré väčšinou prijímam z kuracieho mäsa.“

Na septembrovom zraze nám Ivana Šarišská povedala, že zvyšuje kardio. „Aeróbnu 30-minútovú aktivitu mávam väčšinou pred silovým tréningom a potom po silovom tréningu znovu polhodinu. Čo sa týka kardia, robím najmä šprinty na bežiacom páse, čo ma úplne vyšťaví, mojím obľúbeným kardiom je bicykel.“

Ivana Šarišská si nevie predstaviť, že by z nejakého dôvodu nemohla cvičiť, je to jej životný štýl. Robí všetko pre to, aby na Mozolani Fitness Cupe mohla zabojovať o nomináciu na IFBB majstrovstvá sveta (17. – 20. októbra v Montreale). Na súťaži by rada mala hmotnosť 49 kg alebo 50 kg. „Na ME som vážila iba 47 kg. Tým, že po majstrovstvách Slovenska som ťahala ďalšie tri týždne, som spálila viac, teraz sa chcem toho vyvarovať a lepšie to načasovať,“ dodala Ivana Šarišská.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014

Nominačnou súťažou na IFBB majstrovstvá sveta 2014 žien vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness bude Mozolani Fitness Cup 2014 (uskutoční sa 5. októbra v Dome odborov v Žiline), v rámci ktorého zasiahnu do bojov vo svojej pohárovej súťaži premiérovo na Slovensku aj pretekári v kategórii Physique men´s. Podujatie odštartuje o 15.30 h a cena vstupeniek je 12 eur.

 

LINK NA PRIHLASOVANIE: http://www.mozolani.com/prihlaska/

LINK NA ZAKÚPENIE VSTUPENIEK: http://mozolani.com/vstupenky/

 

!!!Upozornenie!!!

Pretekári, pretekárky a aj tréneri, ktorí sa budú pohybovať v zákulisí majú prístup len v tejto časti. Pokiaľ sa chcú pohybovať v sektore pre divákov, budú musieť mať zakúpené vstupenky. Na kontrolu oprávnenia vstupu sa budú používať pásky na ruky. Usporiadateľ upozorňuje pretekárov, že v prípade znečistenia šatne alebo priestorov, kde sa súťaž nachádza, bude udelená pokuta. Preto odporúčame nepoužívať farby, ktoré znečisťujú a špinia.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs

Súvisiace články