Magazín
Súboj gladiátorov na Olympii! Heath či Greene?
dátum: 19.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Cez víkend vyvrcholí v Las Vegas Olympia Weekend 2014. Najprestížnejšou súťažou je Mr. Olympia, teda súboj profesionálnych kulturistov v open kategórii. Jednotliví účastníci, ktorí si svoj štart vybojovali na základe výsledkov, ladia formu tak, aby ju v deň D a v hodinu H mali čo najlepšiu. Titul bude obhajovať Američan Phil Heath.

Phil Heath je výnimočný športovec. Začínal s basketbalom, ale potom našťastie pre kulturistiku presedlal na tento šport silných svalnatých chlapov. Do histórie svetovej kulturistiky sa zapísal tým, ako rýchlo sa dokázal vyšvihnúť až na samý vrchol. Prvý raz vyhral Mr. Olympia v roku 2011, vtedy mal iba 31 rokov a bolo to iba deväť rokov po tom, čo začal systematicky cvičiť. V roku 2012 prvenstvo na Olympii obhájil a vlani dosiahol zlatý hetrik. Teraz chce po štvrtý raz držať nad hlavou víťaznú sošku Sandowa. Či sa mu to podarí, to je otázne, ale v príprave pre to urobil maximum a je považovaný za najväčšieho favorita. „Každý sen sa môže stať skutočnosťou, keď pre to urobíte maximum a uveríte tomu. Neexistuje nič zázračné, žiadny elixír. Treba pozitívne myslieť, ísť na pódium s čistou hlavou a v danom momente sa naplno koncentrovať na určitú pózu a vydať zo seba všetko, čo je vo mne. Ukázať to najlepšie zo seba, čo som za rok natrénoval,” povedal Phil Heath, ktorý sa chce v Las Vegas predstaviť v životnej forme.

Najväčším súperom Phila Heatha bude zrejme americký kulturista Kai Greene, ktorý skončil vlani na Mr. Olympia na druhom mieste. Teraz by to chcel svojmu veľkému rivalovi vrátiť. Tridsaťdeväťročný Greene v príprave tiež neponechal nič na náhodu a na štvrtkovej tlačovke znovu provokoval. Cíti sa byť ako Mr. Olympia. Každopádne tento súboj amerických gladiátorov, ale nielen ich, určite zdvihne divákov zo sedadiel.

Nemecký ťažkotonážnik Dennis Wolf obsadil na Mr. Olympia 2013 bronzovú priečku a túto pozíciu by rád zopakoval.

No možno karty zamieša niekto iný? Ďalší kulturisti – Dexter Jackson, Shawn Rhoden, Mamdouh Elssbiay, Victor Martinez, Branch Warren, Steve Kuclo, Roelly Winklaar, Jonathan Delarosa, Juan Morel, JoJo Ntiforo, Ibrahim Sami Fahim, Johnnie Jackson, William Bonac, Fred Smalls – z ktorých každý má svoju kvalitu určite nebudú len komparzisti.

 

-ľch-

Foto: Eastlabs