Magazín
Milová sa zlepšuje, pretrhne doma smolu?
dátum: 12.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska SAKFST, pretekárka Mozolani The Fitness Authority Jana Milová sa poctivo pripravuje na nominačné preteky žien na MS, ktorými bude Mozolani Fitness Cupe 2014 (5. októbra v Dome odborov v Žiline). Bude pre ňu domáce prostredie výhodou, alebo skôr naopak?

Doteraz sa Janke Milovej na súťažiach v Žiline nedarilo. Napríklad v roku 2014 obsadila na Mozolani Classic 4 v bikiny fitness nad 167 cm až 9. miesto, hoci dva týždne predtým získala na majstrovstvách Slovenska v Nitre bronz v kategórii do 169 cm. „V Žiline som zatiaľ na súťažiach nemala také šťastie ako v iných mestách, neviem, prečo je to. Je najvyšší čas to zmeniť. Pevne v to dúfam. Som správne motivovaná. Som rada, že moji priaznivci majú možnosť ma doma v Žiline podporiť vo väčšej miere, ako keby sa to konalo niekde inde, keďže nemusia cestovať. Keď stojím na pódiu, som tak sústredená, že publikum ani nevnímam, ale určite ma poteší, keď prídu a budú v hľadisku.“

Na septembrovom (6. 9.) reprezentačnom zraze v Bánovciach nad Bebravou sa Jana Milová mohla konfrontovať s konkurentkami zo širšieho i užšieho reprezentačného výberu. Medzi nimi sa nestratila. „Konečne som naštartovala metabolizmus, vyzerá to lepšie, hoci stále nie som so sebou spokojná. Mám čo robiť. Makám na sebe a snažím sa ísť na 200 percent. Dávam do toho všetko. Trénujem dvojfázovo. Ráno nalačno si dávam polhodinové, niekedy trištvrťhodinové kardio, uprednostňujem steper alebo bežiaci pás s nastavením do kopca, a potom večer ma čaká silový intervalový tréning. Čas na prestávky medzi sériami sa postupne skresával až na nulu, pričom počet opakovaní je aj 100. Vždy trénujem od pondelka do soboty a v nedeľu si doprajem regeneračný deň.“

Čo sa týka stravy, po augustovom zraze robila sacharidové vlny (50 g, 100 g, 150 g). Ako je to teraz? „Už nerobím vlny, sacharidy som znížila na 50 g denne. Toto mi trochu viac zabralo, lebo moje telo už nereagovalo ani na vlny, a preto som musela niečo zmeniť. Zatiaľ to ide, uvidíme, ako to pôjde ďalej.“

Jana Milová si teraz nemohla prípravu na jesenné výzvy spestriť tréningami v thajskom boxe. „Veľmi som sa chcela venovať thajskému boxu v príprave, na vypálenie a na kondičku, napríklad niekedy by som vymenila ranné kardio za takýto tréning. Žiaľ, v tom období, keď by mi boxovanie pomohlo, som to nemohla robiť pre zranenie kolena, ktoré som si spôsobila po páde z motorky a teraz to nie je možné z iného dôvodu. Predtým ma koleno obmedzovalo v tom, teraz ho už konečne zohnem a urobím aj hlbšie drepy, ale tým, že mám minimum sacharidov, musím zabudnúť na boxovanie, pretože už by som pálila aj zo svalovej hmoty a to nechcem. Na thajský box však nezanevrem, veľmi ma to baví,“ dodala žilinská bikiny fitneska Jana Milová, ktorej cieľom je uspieť na nominačnom Mozolani Fitness Cupe.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014

Nominačnou súťažou na IFBB majstrovstvá sveta 2014 žien vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness bude Mozolani Fitness Cup 2014 (uskutoční sa 5. 10. v Dome odborov v Žiline), v rámci ktorého zasiahnu do bojov premiérovo na Slovensku aj pretekári v kategórii Physique Men´s.

 

LINK NA PRIHLASOVANIE: http://www.mozolani.com/prihlaska/

LINK NA ZAKÚPENIE VSTUPENIEK: http://mozolani.com/vstupenky/

 

!!!Upozornenie!!!

Pretekári, pretekárky a aj tréneri, ktorí sa budú pohybovať v zákulisí majú prístup len v tejto časti. Pokiaľ sa chcú pohybovať v sektore pre divákov, budú musieť mať zakúpené vstupenky. Na kontrolu oprávnenia vstupu sa budú používať pásky na ruky. Usporiadateľ upozorňuje pretekárov, že v prípade znečistenia šatne alebo priestorov, kde sa súťaž nachádza, bude udelená pokuta. Preto odporúčame nepoužívať farby, ktoré znečisťujú a špinia.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula