Magazín
Šampiónke Prítrskej už tak nekomolia priezvisko
dátum: 12.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Aktuálna majsterka Európy v bikiny fitness do 163 cm, športovkyňa SAKFST Stanislava Prítrská, má ambície štartovať na IFBB majstrovstvách sveta v Kanade. Rozhovor s touto pretekárkou Fortuna Trnava sme robili 6. septembra na reprezentačnom zraze SAKFST v Bánoviach nad Bebravou.

 

Aký je teraz váš vnútorný pocit?

Reprezentační tréneri vidia, kde sa posúvam a ako sa vyvíjam, či napredujem, alebo nie, lebo sa pravidelne zúčastňujem týchto zrazov. Čo sa týka mojich vnútorných pocitov, sú zmiešané. Teraz nastáva doba, ktorá je najviac dôležitá pre celú súťaž. Teraz sa rozhodne o všetkom, teraz môže človek formu úplne vyšpičkovať alebo pohorieť.

 

Máte už svoje skúsenosti, takže...

Budem sa snažiť dodržiavať presne to, ako to bola pred ME, ale uvidíme podľa aktuálnej formy, ako to pôjde. Teraz začne prísna diéta, znižovanie sacharidov a nastanú intenzívnejšie tréningy. Doteraz som nerobila vôbec žiadne kardio, ale rozmýšľam, že by som ráno zaradila nejakú aeróbnu aktivitu, lebo vždy je lepšie, keď si trochu čas nadbehnete a potom môžete trochu zvoľniť. Ale ak zbadám, že to po začatí prísnejšej diéty ide dolu, tak to nebudem urýchľovať. Naopak, ak bude treba urobiť nejaké zmeny v strave a tréningovom procese, prípadne zaradiť to spomínané kardio, tak to urobím. Určite však nechcem časovať formu na nominačné preteky do Žiliny, lebo potom sú majstrovstvá sveta až o dva týždne. Čiže formu by som ladila až na „svet“, ale najskôr sa musím nominovať.

Ste úradujúcou európskou šampiónkou, ale na Slovensku ste zatiaľ nevyhrali žiadne nominačné preteky... Najvyšší čas to zmeniť, nie?

Mojím cieľom je nie vyhrať na Mozolani Fitness Cupe, ale nominovať sa na MS. Prvenstvo by bolo príjemným bonusom, ale ako som už spomínala, na nominačke si chcem nechať ešte nejakú rezervu a stopercentnú formu by som rada mala až na MS. V bikiny fitness bude štartovať veľa dievčat, konkurencia je silná. Našťastie víťazstvo na nominačných pretekoch nie je podmienkou nominovania sa na MS.

 

Ako ste na tom so sacharidami?

V mimosúťažnom období som si nepočítala sacharidy, snažil som sa dostať do seba toľko sacharidov, koľko sa dalo, aby som nabrala čo najviac svalovej hmoty. Našťastie nenabrala som príliš veľa tuku, svalov je viac, ale treba ten tuk dať dolu. Uvidíme, či to pôjde tak ako doteraz, lebo telo je živý organizmus a nedá sa stále ísť podľa nejakého vzorca. Ak človek súťaží na jar i na jeseň, potom je tých súťaží dosť veľa a môže sa stať, že telo nebude reagovať ako doteraz. Doposiaľ som nemala problémy s chudnutím, ale možno príde sezóna, keď budem mať s tým problém. To sa uvidí, možno sa ešte potrápim. Sacharidy už uberám, začala som si ich viac počítať, na toto si dávam pozor. Predtým som si mohla dovoliť nejaké porušenie, dať si napríklad čokoládu alebo niečo, ale musím sa sladkostí vyvarovať. Inak, mám veľmi rada jogurty a mliečne výrobky, na tých som predtým dosť fungovala, ale teraz už vôbec, keď tak, ešte tvaroh. Upravila som stravu a váha išla dole.

 

Koľko vážite?

Koľko momentálne vážim, to neviem, lebo ja sa nezvyknem vážiť. Pred dvoma mesiacmi som sa raz postavila na váhu a bolo to 55 kg. V živote som toľko kíl nemala, väčšinou je to okolo 50 kg.

 

Ako sa vám zmenil život po tom, keď ste sa v máji 2014 stali majsterkou Európy?

Snažím sa to nevnímať. Určite mám teraz viac ponúk na tréningy, aj keď nehovorím, že sa živím ako trénerka, ale prichádzajú dievčatá, ktoré chcú, aby som ich trénovala. Mám nejakých sponzorov, od ktorých beriem. Ďalej, dohodla som sa s majiteľom fitka Royal Fitness v Trnave, do ktorého chodím cvičiť a mám tam nejaký výhody. Alebo, keď prídem do obchodu, tak mi ponúknu nejakú zľavu, prípadne nejaké sponzorské. Je to také milé. Ľudia ma teraz viac spoznávajú a dokonca už mi vedia správne napísať alebo povedať moje priezvisko, ktoré mám naozaj komplikovanejšie.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014

Nominačnou súťažou na IFBB majstrovstvá sveta 2014 žien vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness bude Mozolani Fitness Cup 2014 (uskutoční sa 5. 10. v Dome odborov v Žiline), v rámci ktorého zasiahnu do bojov premiérovo na Slovensku aj pretekári v kategórii Physique Men´s.

 

LINK NA PRIHLASOVANIE: http://www.mozolani.com/prihlaska/

LINK NA ZAKÚPENIE VSTUPENIEK: http://mozolani.com/vstupenky/

 

!!!Upozornenie!!!

Pretekári, pretekárky a aj tréneri, ktorí sa budú pohybovať v zákulisí majú prístup len v tejto časti. Pokiaľ sa chcú pohybovať v sektore pre divákov, budú musieť mať zakúpené vstupenky. Na kontrolu oprávnenia vstupu sa budú používať pásky na ruky. Usporiadateľ upozorňuje pretekárov, že v prípade znečistenia šatne alebo priestorov, kde sa súťaž nachádza, bude udelená pokuta. Preto odporúčame nepoužívať farby, ktoré znečisťujú a špinia.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula