Magazín
Kašpar mal úraz hlavy, vyrieši to operácia?
dátum: 11.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Český profesionálny kulturista Tomáš Kašpar nám na Extrifit Training Day v Hradci Králové potvrdil, že jeho debut medzi profíkmi v open kategórii, ktorý by mal zažiť 4. októbra na EVLS Prague Pro nie je ohrozený napriek zdravotnému hendikepu.

Vpravo je Tomáš Kašpar, vľavo Milan Obořil.

 

Výzva

Tomáš Kašpar si profi-kartu zabezpečil absolútnym triumfom na súťaži Ben Weider Diamond Cup v Aténach (15. 12. 2013). „Prestúpiť k profíkom, to je pre mňa obrovskú výzva,“ poznamenal český ťažkotonážnik, ktorý to mal všetko dobre premyslené a profesionálnu premiéru si naplánoval v domácom prostredí. Keď sa prihlasoval na prestížne preteky EVLS Prague Pro 2014, netušil, aké nastanú komplikácie. Nad jeho konečnou formou visí otáznik, hoci on si to nepripúšťa. Čo sa mu stalo?

 

Nehoda

„Prvého júla som mal nehodu, nešťastnou náhodou som si udrel čelo hlavy a odvtedy bojujem s týmto problémom. Po nejakej dobe mi praská žilka na hlave a plní mi krvou polovicu, bok hlavy. Obmedzuje ma to v príprave i v živote. Musím sa podrobiť operácii, aby mi tú žilku a cievku urobili. Dúfam, že sa mi to konečne zacelí a nebudem už musieť podstupovať ten nekonečný príbeh, napúšťanie a vypúšťanie tej kapsy, ktorá mi na hlave vzniká,“ povedal nám Tomáš Kašpar 7. septembra.

 

Operácia

Ani spomínaná operáciu, ktorú mal absolvovať v stredu 10. septembra, by podľa Kašparových slov nemala ohroziť jeho prípravu na EVLS Prague Pro. „Predpokladám, že po operácii nebudem môcť týždeň trénovať, ale potom zaberiem, hoci spočiatku ľahšie. Lekári mi síce asi nebudú odporúčať cvičenie, aby mi nepraskli stehy a nekrvácalo mi to, ale budem musieť sa zapojiť do tréningu, lebo termín súťaže sa blíži. Chcem sa v Prahe na pódiu predstaviť v konkurencii veľmi kvalitných borcov v čo najlepšej forme a prezentovať sa tam tým najlepším, čo je vo mne.“

 

Cieľ

Kašpar začiatkom septembra trénoval štyri až päťkrát týždenne jednofázovo. „Čo sa týka formy, nikdy som nebol s ňou spokojný. Žiaľ, spomínané zranenie ma limitovalo. Nemohol som sa úplne sústrediť na môj športový cieľ, to zranenie mám na hlave, stále som na to musel myslieť, aby to bolo v poriadku a nezabránilo mi to v účasti na pretekoch. Momentálne vážim 123,5 kg, na súťaži by som rád mal niečo cez 120 kg. Verím, že to dobre dopadne a budem súťažiť na EVLS Prague Pro. Bude to môj profi-debut. Nedávam si konkrétne ciele, veď budem mať do činenia s veľmi silnými súpermi, účastníkmi Mr. Olympia, ale mojím cieľom je dobre sa uviesť v profi-tábore. Keby som skončil v prvej desiatky, bol by bol zázrak, bol by to absolútny megaúspech.“

 

Ľubomír Chochula