Magazín
Michaela naďalej sníva svoj sen, splní sa jej?
dátum: 11.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Pretekárka SAKFST v bikiny fitness, členka Mozolani The Fitness Authority Michaela Brutenič sa snaží dobehnúť dvojmesačný sklz, ktorý mala na začiatku prípravy na jesennú sezónu. Mohlo by sa jej to podariť, pred piatimi dňami na reprezentačnom zraze v Bánovciach nad Bebravou vyzerala oveľa lepšie ako na tom predošlom v auguste.

Na snímke z reprezentačného zrazu (6. 9.) je Michaela Brutenič tretia sprava.

 

Kardio

„Práve pre ten veľký sklz som musela zakročiť trochu ráznejšie a do tréningového procesu zaradiť aj väčšie intenzívnejšie tréningy a to dva až trikrát denne, čo ma úplne naštartovalo. Zatiaľ ide všetko podľa plánu, makám a nevzdávam sa. Zaradila som viac kardia v tom zmysle, že robím intenzívne tréningy ako výbehy do schodov, rýchle šprinty, preskoky, výskoky, výstupy. Vidím, že to na mne účinkuje. Dovtedy som kardio využívala len obmedzene. V príprave na moju prvú súťaž (jeseň 2013) som kardio vôbec nerobila a v mojej druhej sezóne (jar 2014) som sa kardiu venovala iba dva týždne pred nominačnou súťažou. Teraz nakoľko som mala ten sklz, nebolo na výber,“ pokrčila plecami Michaela Brutenič, ktorá na základnej i strednej škole robila ľahkú atletiku. „V šprintoch sa cítim ako doma. Znovu ma to chytilo, osvojila som si to a načerpala som v tom takú vášeň. Keď vás tréning baví a strava tiež, tak to ide.“

Diéta

Michaela musela priškrtiť stravu, ale zatiaľ má energie dosť. „Jedálniček mám dosť prísny. Dávam si veľký pozor na to, čo zjem a kedy, o koľkej hodine a po akom čase po tréningu. Dodržujem presne úplne všetko. Snažím sa držať bielkovinovú diétu, ktorá je pre mňa nová, ale všetko nové zaberá, tak prečo to nevyužiť...? Na septembrovom zraze som mala 50 kg. Chcem, aby to na súťaži bolo 48 kg, ale s tým, aby tam bola nejaká svalovina. Nechcem zopakovať chybu z jarnej sezóny, keď som na IFBB majstrovstvách Európy 2014 v Santa Susanne vážila iba 45,4 kg. To bolo málo, tam som bola trochu odídená.“

 

Pocit

Aký má Michaela momentálne vnútorný pocit, je so sebou spokojná? „Tak asi ako každá žena, nikdy nie som so sebou spokojná. Mojím najväčším kritikom je vlastný manžel, on má všetko pod kontrolou, on ma sleduje a hovorí, toto je zlé, toto treba ešte zlepšiť, ale myslím si, že som na správnej ceste. Som rada, že som konečne na ňu naskočila.“

Cieľ

Michaelu Brutenič ženie dopredu vysnívaný sen – vybojovať si účasť na IFBB majstrovstvách sveta 2014 v Montreale (17. – 20. 10.). „Budem veľmi šťastná, ak sa mi splní. Ak nie, zoberiem to ako realitu a pôjdem ďalej. Uvedomujem si, že na Slovensku sú aj lepšie bikinárky ako ja, na A-tím som v bikinách ešte veľmi krátko, ale ak mi ponúknu účasť na MS z pozície B-tímu, využijem to. Bola by to pre mňa veľká príležitosť. Všetko je to na mne. Na nominačné preteky (Mozolani Fitness Cup v Žiline) treba prísť v čo najlepšej forme, konkurencia bude silná, nemôžem si dovoliť prísť nepripravená. Teraz musím ešte viac zamakať. Urobím všetko pre to, aby som uspela. Ja veľmi chcem a keď niečo chcem, tak idem aj cez mŕtvoly,“ pousmiala sa Michaela Brutenič, ktorá pri svojej premiére na medzinárodnej scéne obsadila na IFBB ME 2014 v Santa Susanne 4. miesto v bikiny fitness do 163 cm.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014

Nominačnou súťažou na IFBB majstrovstvá sveta 2014 žien vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness bude Mozolani Fitness Cup 2014 (uskutoční sa 5. 10. v Dome odborov v Žiline), v rámci ktorého zasiahnu do bojov premiérovo na Slovensku aj pretekári v kategórii Physique Men´s.

 

LINK NA PRIHLASOVANIE: http://www.mozolani.com/prihlaska/

LINK NA ZAKÚPENIE VSTUPENIEK: http://mozolani.com/vstupenky/

 

!!!Upozornenie!!!

Pretekári, pretekárky a aj tréneri, ktorí sa budú pohybovať v zákulisí majú prístup len v tejto časti. Pokiaľ sa chcú pohybovať v sektore pre divákov, budú musieť mať zakúpené vstupenky. Na kontrolu oprávnenia vstupu sa budú používať pásky na ruky. Usporiadateľ upozorňuje pretekárov, že v prípade znečistenia šatne alebo priestorov, kde sa súťaž nachádza, bude udelená pokuta. Preto odporúčame nepoužívať farby, ktoré znečisťujú a špinia.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula