Magazín
Škadra má sklz v príprave, dobehne to?
dátum: 05.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Slovenský reprezentant a pretekár SAKFST Miroslav Škadra (najväčšie úspechy v ostatných dvoch rokoch – zlato na ME 2013 v kulturistike do 70 kg, bronz na ME 2014 v kulturistike do 70 kg) musí v príprave na tohtoročné jesenné vrcholy zápasiť s prekážkami.

Okrem toho, že má náročné povolanie, keďže pracuje ako profesionálny vojak na bojovom útvare, mu škrt cez rozpočet urobilo zranenie. „Natrhol som si achillovku. Nestalo sa mi to pri tréningu, ale bol to pracovný úraz. Musel som vynechať tréningy, ešte stále som na PN-ke, absolvujem rekonvalescenciu, doberám nejaké procedúry a v plnom tréningovom procese by som chcel byť o týždeň (od 11. 9. – pozn. red.). Momentálne nie som spokojný s tým, ako vyzerám, ale je to spojené s tou PN-kou. Našťastie, do nominačnej súťaže zostáva ešte relatívne dosť dní, takže mám šancu, aby som ten sklz dobehol. Žiaľ, nie som pánom svojho času. Niekedy nastanú mimoriadne situácie a v práci mi vyskočia úlohy, ktoré neboli plánované a príprava sa mi zosype aj na týždeň. Navyše, na október mám napísaný nejaký výcvik, čo by mi vážne narušilo prípravu, preto to budem musieť riešiť s nadriadenými, keď pôjdem na budúci týždeň do práce,“ uviedol Miroslav Škadra.

Miroslava Škadru reprezentační tréneri sledujú, je to osvedčený kulturista, ktorý sa dokáže kvalitne pripraviť na preteky. V jesennej sezóne 2014 ho zaradili do užšieho výberu a v prípade adekvátnej výkonnosti by mal štartovať na IFBB majstrovstvách sveta v Brazílii (12. - 15. 11.). „Všetko závisí od formy. Ak ju neurobím, nikam nepocestujem. Rozhodne sa na Tatranskom pohári v Poprade (1. 11.), ktorý bude pre nás kulturistov nominačnou súťažou. Určite chcem uspieť a nominovať sa na MS,“ podotkol Miroslav Škadra.

 

Ľubomír Chochula