Magazín
Vybrala si motív Whitney Houston - Osobný strážca
dátum: 04.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Vlaňajšiu jeseň si reprezentantka SAKFST vo fitness, pretekárka VTJ Technika Liptovský Mikuláš, Dominika Multáňová pokojne mohla dať zarámovať. Bolo to ako z ríše snov. Vo fitness sa stala majsterkou sveta žien v Kyjeve, zvíťazila na Arnold Classic Europe v Madride a triumfovala i na juniorských majstrovstvách sveta v Mongolsku. Teraz ju čakajú náročné obhajoby.

V aktuálnej sezóne jej jeden vrchol vypadol, keďže nominačné preteky na JMS a Arnold Classic termínovo kolidujú. Dominika Multáňová pochopiteľne uprednostnila juniorskú „nominačku“ Veľká cena Dubnice, ktorá sa uskutoční v sobotu 27. septembra. „Všetko musíme prispôsobiť cieľu. Aj tohto roku bude vrcholov viac, preto treba dať pozor, aby sa to hneď neprepálilo, ale aby aj forma bola dobrá.“

Multáňovú trénuje skúsený tréner Ľubomír Hečko, ktorý určite dohliadne na to, aby sa nezabudlo na žiadny detail a aby jeho zverenkyňa mohla na juniorskom svetovom šampionáte, ktorý bude 3. - 6. 10. v Mexiku, obhajovať zlato. „Veľmi často pózujeme, aby sme kontrolovali formu. Keby niečo nebolo dobré, urobíme úpravy v tréningu a strave.

Aktuálna majsterka sveta vo fitness do 163 cm nám na augustovom reprezentačnom zraze povedala, že trénuje šesťsplit a v sobotu má voľno. Striedali sa jej tréningy rysovacie s objemovými. V prvý deň mala hrudník, ramená, biceps, brucho, v druhý deň trénovala celé nohy, v tretí deň chrbát, triceps, zadné ramená a toto otočila dvakrát týždenne. V strave drží diétu, ale nehladuje. Nerobí žiadne extrémy, dáva si záležať na tom, aby jedlo bolo zdravé a diétne a aby jedla pravidelne.

V jesennej sezóne 2014 (jar vynechala) sa na pódiu predstaví s novou voľnou zostavou. „Chcela som pokračovať v mojich umeleckých zostavách, ale navrhli mi, aby som ju spravila dynamickú. Musela som urobiť úpravu v hudbe, aby to bolo rýchlejšie, úpravu kostýmu, menila som aj samotnú choreografiu, aby tam bolo ešte viac prvkov, aby to bolo náročnejšie. Vybrala som si motív Whitney Houston z filmu Osobný strážca. Chcela som niečo, čo každý pozná, niečo silné, emotívne. Podľa mňa by voľná zostava mala niečo vyjadrovať. Mala by zanechať nejakú emóciu a nejaký umelecký dojem. Nemalo by to byť len také, prídem, odskáčem si to a dovidenia... V ostatnom období je vo fitness trend, že úspešnejšie sú na pretekoch tie zostavy, ktoré majú myšlienku a sú umeleckejšie. Či to bude aj teraz, to neviem, porotcov je veľa, každý má iný vkus, inú predstavu, ako by to malo vyzerať. Rada by som na JMS obhájila prvenstvo a potom, ak dostanem možnosť štartovať aj na MS žien (17. - 20. 10. v Montreale – pozn. red.) dosiahnuť medailový výsledok aj tam. Obhájiť oba tituly, to by bolo niečo úžasné, ale je to zložité, lebo bude iné zloženie rozhodcov, iné súperky, inak môže vyjsť forma. Keď sa mi podarí zostava tak, ako má, bude to dobré a umiestnenie už nechám na rozhodcov.“

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014

Nominačnou súťažou na IFBB majstrovstvá sveta žien vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness bude Mozolani Fitness Cup 2014 (uskutoční sa 5. 10. v Dome odborov v Žiline), v rámci ktorého zasiahnu do bojov premiérovo na Slovensku aj pretekári v kategórii Physique Men´s. Dominika Multáňová sa Mozolani Fitness Cupu nebude môcť zúčastniť, lebo v tom období bude reprezentovať Slovensku na JMS. Napriek tomu, že sa ženskej nominačky nezúčastní, SAKFST ju môže nominovať aj na ženské MS do Montrealu (17. – 20. októbra), o všetkom rozhodne aktuálna forma.

 

LINK NA PRIHLASOVANIE: http://www.mozolani.com/prihlaska/

LINK NA ZAKÚPENIE VSTUPENIEK: http://mozolani.com/vstupenky/

 

!!!Upozornenie!!!

Pretekári, pretekárky a aj tréneri, ktorí sa budú pohybovať v zákulisí majú prístup len v tejto časti. Pokiaľ sa chcú pohybovať v sektore pre divákov, budú musieť mať zakúpené vstupenky. Na kontrolu oprávnenia vstupu sa budú používať pásky na ruky. Usporiadateľ upozorňuje pretekárov, že v prípade znečistenia šatne alebo priestorov, kde sa súťaž nachádza, bude udelená pokuta. Preto odporúčame nepoužívať farby, ktoré znečisťujú a špinia.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula