Magazín
Purdjakovú uvidíte na Mozolani Fitness Cupe
dátum: 03.09.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Deväťnásobnú majsterku sveta v kulturistike, pretekárku SAKFST Janu Purdjakovú uvidíte na Mozolani Fitness Cupe v Žiline (5. októbra v Dome odborov) vystupovať v kategórii physique women´s, ktorá bude exhibičnou kategóriou podujatia. Jej cieľom je nominovať sa na IFBB majstrovstvá sveta.

 

 

Ako sa vám po zániku ženskej kulturistiky a prestupe do physique zmenila príprava?

Mali nechať v kulturistike nižšie kategórie a nezaniklo by to. Na MS 2013 v Kyjeve zlúčili všetky kulturistky do jednej open kategórie. Získala som striebornú medailu a aj pri nižšej hmotnosti som dokázala zdolať väčšie kulturistky. Bola som tam asi najtenšia pretekárka z celej kategórie. Už po MS 2013 som uvažovala, že prejdem do kategórie physique. Teraz už nebolo na výber. Kategória physique mi vyhovuje viac ako kulturistika, lebo nikdy som nevynikala veľkou svalovou hmotou. Tréning vo physique sa oproti kulturistike veľmi nezmenil. Objemy sú tie isté, akurát som sa zamerala skôr na to, aby som mala trochu štíhlejšie nohy a výraznejšie ramená, aby základný postoj bol dominantný. Ja si nepredstavujem physique ako objemný, skôr mi ide o prepracované svalstvo.

 

Ako často trénujete?

Trénujem 6 + 1 dvojfázovo, celé telo precvičím takmer dvakrát týždenne a kardio mám každý deň. Ráno je viac-menej silový tréning, kde potrebujem dopomôcť od partnera, v jeden deň cvičím napríklad hrudník a nejakú malú svalovú partiu, potom popoludní je to biceps a kardio. A tak ďalej...

 

Koľko by ste chceli vážiť na súťaži?

Hmotnosť si veľmi nesledujem, trochu vychádzam zo svojej súťažnej váhy z MS 2013, kde som mala 52,7 kg. Momentálne vážim viac, ale asi pôjdem s kilami dole až na túto hranicu. V roku 1997, keď som po prvý raz vyhrala majstrovstvá Európy v ženskej kulturistike, som vážila ešte menej. Vtedy to bolo len 47 kg, ale napriek tomu som suverénne zvíťazila. Čiže pre mňa hmotnosť nie je rozhodujúca, skôr tá pripravenosť a kvalita svalstva. Vo physique women´s sú dve výškové kategórie. Meriam 162,5 cm, preto som v kategórii do 163 cm, druhou kategóriou je tá nad 163 cm.

 

Ako sa stravujete a aké doplnky používate?

Väčšinou prijímam len proteínové koktejly, beceačka, glutamín, potom vitamíny, minerály. Stravujem sa tak, že ak to niekomu hovorím, tak mi nechce veriť. Je to trochu extrém. Prvé jedlo, ktoré jem, je po dvoch tréningoch, je to popoludní o 15. h a je to zeleninové jedlo. Čiže jem o 15. h, o 17. h, o 19. h a o 21. h mám pred spaním ešte tvaroh. Ako som spomínala, väčšinou je to zelenina, lebo mäso ani ryby nejem, keďže by som sa nevošla do normy, koľko mám denne vytýčených bielkovín na 1 kg telesnej hmotnosti. Bielkoviny mám čisto z beceačiek, glutamínu, proteínu a tvarohu. Stačí mi to.

Mozolani Fitness Cup bude dva týždne pred MS...

V Žiline určite nebudem stopercentná. Keď si nedávam sacharidy, mám telo také vcucnuté. Vlani na nominačke v Trenčíne mi povedali, že som prišla nedotiahnutá. Že som nebola vo forme, ale ja som presne vedela čo robím a potom na MS v Kyjeve povedali, že nastalo stopercentné zlepšenie, ale také zlepšenie sa nedá urobiť za týždeň. Takisto teraz v Žiline nebudem úplne dotiahnutá.

 

Ak sa nominujete na MS do Montrealu (17. – 20. októbra), bude vaším cieľom zisk ďalšej medaily?

Rada by som získala medailu. Kulturistika je ťažší šport ako physique, ale čo sa týka konkurencie, tak je to naopak, lebo physique zaznamenal za ostatné dva roky veľký vzostup. Na amatérskej Olympii vyhrala v absolútnom hodnotení vo physique skúsená pretekárka Alina Cepurnieneová z Litvy. Ona bola predtým moja jediná veľká súperka v kulturistike. Som rada, že vyhrala práve Alina, lebo takýto physique, ktorý reprezentuje ona, sa mi páči.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014

Nominačnou súťažou na IFBB majstrovstvá sveta žien vo fitness, bodyfitness a bikiny fitness bude Mozolani Fitness Cup 2014 (uskutoční sa 5. 10. v Dome odborov v Žiline), v rámci ktorého zasiahnu do bojov premiérovo na Slovensku aj pretekári v kategórii Physique Men´s.


LINK NA PRIHLASOVANIE SA NA SÚŤAŽ: http://www.mozolani.com/prihlaska/

LINK NA ZAKÚPENIE VSTUPENIEK: http://mozolani.com/vstupenky/


!!!Upozornenie!!!

Pretekári, pretekárky a aj tréneri, ktorí sa budú pohybovať v zákulisí majú prístup len v tejto časti. Pokiaľ sa chcú pohybovať v sektore pre divákov, budú musieť mať zakúpené vstupenky. Na kontrolu oprávnenia vstupu sa budú používať pásky na ruky. Usporiadateľ upozorňuje pretekárov, že v prípade znečistenia šatne alebo priestorov, kde sa súťaž nachádza, bude udelená pokuta. Preto odporúčame nepoužívať farby, ktoré znečisťujú a špinia.

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 podporili:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula

Súvisiace články