Magazín
„S týmto životným štýlom som spokojná“
dátum: 15.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Monika Rosenbergerová má 35 rokov, je slovenskou reprezentantkou v bikiny fitness a s týmto športom začala iba vlani. Napriek krátkej kariére dokázala v španielskej Santa Susanne získať začiatkom mája tohto roku titul majsterky Európy v kategórii do 163 cm. V Mozolani Trainings Fitness Clube absolvovala tréning nôh.


Tu v Žiline som začala kardiom, potom som si dala drepy, výpady, predkopávanie i zakopávanie spolu s mŕtvymi ťahmi a na záver lýtka, potom ešte kardio. Som zvyknutá, že na začiatku je kardio vo forme bicyklovania na stacionárnom bicykli. Tempo si striedam, intenzívnejšie s bežným, čo je lepšie na spaľovanie. Po tréningu uprednostňujem rýchlu chôdzu na bežiacom páse.

Celkovo, ako trénujete?
Každý deň cvičím inú svalovú patriu a každý deň zapájam aj kardio. Ak mi to povinnosti dovolia, tak kardio tréning absolvujem ráno (polhodina alebo hodina, podľa toho, koľko mám času) i po silovom tréningu, ktorý začínam nohami. Tie cvičím dvakrát týždenne. V druhý deň trénujem chrbát a triceps, v ďalší deň je to hrudník a biceps, v ďalší deň cvičím plecia a trapézy. Niekedy si dám ťažšie váhy, niekedy zostanem pri pôvodných, podľa toho, ako sa cítim. Celkom vládzem, hoci v diéte mi chýba energia a ťažšie váhy mi robia problém. Napríklad predkopávanie absolvujem s 30 kg záťažou, 3 až 4 série, 12 až 15 opakovaní.

Ako ste na tom so stravou?
Po ME som trochu povolila, chcela som si užiť jedlo, lebo mi to veľmi chýbalo. Jedla som aj to, čo som si predtým nemohla dovoliť. Aj keď nemám problém, že by som veľa priberala, dostať sa naspäť do majstrovskej formy bude ťažšie. Niekedy to vyzerá tak, ako keby sa telo seklo a kým sa naštartuje, kým začne znovu spaľovať a zhadzovať, tak to potrvá. Momentálne s tým bojujem. Dúfam však, že všetko bude v poriadku. Už som v diéte, v ktorej mám stravu priškrtenú. Ráno sú to vločky, počas dňa len mäso a zelenina a na tom fičím už vyše dvoch týždňov. Keby som bola celý deň vo fitku a mala jedlo so sebou, bolo by to jednoduchšie, ale ja si musím jedlo pripravovať, cestovať s ním a dávať pozor, aby sa mu nič nestalo. Cestujem s taškami, v ktorých mám jedlo a pracovné veci, je to náročné, ale už som si zvykla. Každý deň si pripravujem, dá sa povedať, niečo iné. Sacharidy vo forme ryže, cestovín, zemiakov. Bielkoviny – mäso a ryba. Množstvo si vážim. Čo sa týka ovsených vločiek, raz je to 50 gramov, inokedy 100 gramov. Celkovo je strava prispôsobená tomu, akú mám nastavenú diétu.

Pracujete ako...
Som vizážistka, cestujem po Slovensku a skrášľujem ženy. Chodievame na rôzne módne prehliadky, líčime missky a modelky. Čas si musím zadeliť tak, aby v mojom harmonograme bol priestor aj na cvičenie. Našťastie fitko, do ktorého chodím cvičiť, je otvorené až do 22. h.

Doplnky výživy?
Po tréningu beriem vitamín B, E, C, beceáčka pred tréningom a po tréningu, ráno si dávam izolát a takisto aj po tréningu, množstvo proteínov prispôsobujeme tomu, v akej som forma.

Prečo ste až tak neskoro začali s týmto športom?
Okrem určitého obdobia, keď som necvičila, tuším, že to trvalo päť rokov, som sa vždy venovala športu. Mojou motiváciou na začiatku bolo to, že som chcela v plavkách lepšie vyzerať, mať krajšiu postavu. Kategória bikiny fitness sa mi od začiatku veľmi páčila. Je taká ženskejšia. Vždy sa mi páčilo, keď sa ženy o seba starali, keď tam síce boli svaly, ale nie extrémne. Niekedy som rozmýšľala, že by bolo fajn, postaviť sa na pódium, ale kým neexistovala kategória bikiny fitness, všetko sa mi to zdalo príliš svalnaté. Som skôr za ženskejšie tvary. Práve tieto súťaže ma motivovali. Páčilo sa mi, ako bikiny fitnesky vyzerajú, aké majú pekné a pevné postavy. Podporil ma aj môj tréner Peter Antal, ku ktorému chodím cvičiť do fitnescentra. Povedal mi, že by som mohla súťažiť, vraj na to mám, celkom dobre sa mi vyvíjajú svaly a napriek svojmu veku by som mohla rýchlo napredovať. Tak som to vyskúšala a dopadlo to dobre.

Priam fantasticky...
Splnil sa mi sen. Veľmi sa radujem z titulu majsterky Európy. Nečakala som až taký úspech, ale som veľmi rada, som za to vďačná. Šport ma baví, napĺňa ma, lepšie sa cítim, keď cvičím, aj po psychickej i fyzickej stránke. S týmto životným štýlom som spokojná. Na každú súťaž sa teším.

Najbližšími súťažami budú nominačné preteky v Trenčíne (8. septembra) a potom majstrovstvá sveta v Kyjeve (13. – 16. septembra).
Prvenstvo na ME ma potešilo a povzbudilo do ďalšej prípravy. Chcem sa nominovať na MS, na ktorých som ešte neštartovala. Je to pre mňa veľká výzva. Ak sa nominujem na svetový šampionát, potom sa budem snažiť veľmi dobre uspieť. Ak na súťaž idem s vedomím, že som pre úspech urobila maximum, potom očakávam dobrý výsledok. Keď ma nominujú na svetový šampionát, budem sa snažiť uspieť čo najlepšie. Ale presadiť sa nebude ľahké, na "svete" totiž bude veľká konkurencia.

Kto je vašou oporou?
Moja rodina. Moja mama je veľkým fanúšikom. Oporou je mi aj môj tréner, ktorý ma "cepuje" a dodáva mi energiu. Keď nevládzem, povzbudzuje ma, aby som sa vzchopila a išla ďalej.

Venujete sa nejakému doplnkovému športu?
Ak si nájdem na to čas, venujem sa golfu, pri ktorom treba stráviť aspoň tri hodiny počas dňa. Ak nemám pracovný víkend, môžem golfík zaradiť do svojho programu. Ráno absolvujem fitness tréning, potom sa venujem golfu a večer môžem znovu trénovať vo fitku. Zo Zvolena to mám najbližšie na golfové ihrisko do Sliača, kde som členkou golfového klubu. Golf ma baví a ide mi to celkom dobre, ale v tomto športe robíte pokroky len vtedy, ak pravidelne trénujete.

Ste do bronzova opálená. Kde ste boli na dovolenke?
Ďakujem. Bola som s priateľkami v Chorvátsku, konkrétne na ostrove Pag. Celý týždeň sme mali pekné počasie bez dažďa. Oddýchla som si, zaplávala, poležala... Dopriala som si trochu vínka, okúsila i zmrzlinu a palacinky, ale som aj trénovala. Ráno som si dala tréning na lačno, behávala som po schodov a strážila som si aj stravu.

Ľubomír Chochula

Foto: Ľubomír Chochula