Magazín
Majerníkovú už netrénuje Dobos, ale Čambal
dátum: 22.07.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Dvadsaťsedemročná úradujúca majsterka Európy v bikiny fitness nad 168 cm Jana Majerníková, ktorá štartuje v rámci SAKFST za ŠK D.A. Klub Leles Kapoňa, vymenila trénera.

Čo stálo za rozhodnutím úspešnej bikiny fitnesky Jany Majerníkovej vymeniť trénera, veď pod vedením svojho životného partnera kulturistu Ákosa Dobosa sa v tomto roku prvý raz v kariére stala majsterkou Slovenska i majsterkou Európy? Po úspechoch sa totiž nezvyknú meniť ľudia... "Tak sme sa s mojím priateľom Ákosom dohodli. Obaja sme usúdili, že teraz nastal správny čas na túto zmenu. Žijeme spolu, navyše spolu aj podnikáme, a preto, aby sme predišli nejakým problémov, tak bude lepšie, ak ma bude trénovať niekto iný. Potrebujem nejakú zmenu, aj psychickú, aby ma to naštartovalo a nezačala som stagnovať, lebo už sa nevieme úplne posunúť. Stále je to o tom istom. Už to ťaháme, odkedy som začala súťažiť a telo už nechce ragovať na všetko. Môj priateľ ma vidí každý deň a možno ma už nevie úplne objektívne ohodnotiť.  Ákosovi som vďačná, on zo mňa urobil to, čo som, zostávame spolu v súkromnom živote i v podnikaní, ale čo sa týka športu, oslovili sme Maja Čambala, pod ktorého vedením som sa začala od polovice júla pripravovať," uviedla Jana Majerníková.

Ákos Dobos s touto zmenou súhlasil. "Už dávnejšie sme sa s Jankou o tom bavili. Dospeli sme k tomu, že už nemám toľko nápadov, nechcel som riskovať, aby na to na tohtoročných MS doplatila. Po rozhovove s Mariánom Čambalom sme sa dohodli, že on bude trénerom Janky a ja zostanem naďalej jej oporou. Marián má veľa skúsenosti, vie vychytať chybičky..."   

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs