Magazín
Victor Richards – 2. časť, strava
dátum: 24.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Svetová kulturistika má veľa brutálne masívnych borcov, ktorí svojou muskulatúrou vzbudzujú obdiv, ale Victor Richards je ojedinelým zjavom. V súčasnosti má síce už päť krížikov na chrbte, ale v 90-tych rokoch minulého storočia patril tento Američan ku kulturistom par excellence, hoci nikdy neštartoval na Mr. Olympia.

V prvej časti sme si pripomenuli začiatky a cestu Victora Richardsa.Tento nekorunovaný king bodybuildingu je skrátka genetickým zázrakom prírody, počnúc svojím masívnym telom a výživou končiac. Používal len minimálne množstvo doplnkovej výživy preparáty,  ale každý deň jedol obrovské množstvo kvalitných sacharidov a proteínov z prírodnej stravy.

Extra veľa kalórii

Pozrime sa na to, ako sa stravoval. Pre bežného smrteľníka je ťažké si predstaviť, že Vic denne skonzumoval 20 000 až 30 000 kalórií. Stravu prijímal v 5 až 6 jedlách. Prvé jedlo mal po raňajšom tréningu, ale to bolo až štyri hodiny po prebudení, lebo najskôr hodinu šliapal na bicykli a potom mal tréning. Päťtisícová kalorická bomba ráno, to bol ten správny životabudič do ďalšej časti dňa. Richardsova strava pozostávala zo 60 až 70 % zo sacharidov, zvyšok boli bielkoviny, keďže tuky úplne vylúčil. Základom jeho stravy bola ryža, ktorej denne skonzumoval 7,2 kg. Bielkoviny čerpal z vaječných bielkov a kuracích pŕs. Tieto zdroje bielkovín striedal, ale boli dni, keď denne jedol výlučne vaječné bielka (100 ks) alebo len kuracie prsia (20 kusov). Samozrejme, že stravu dopĺňal ovocím, zeleninou a veľkým množstvom tekutín.

Typické jedlo

Uvedieme príklad  jedného jeho typického jedla, ktoré si denne dával 5 až 6-krát: 1,2 až 1,4 kg varenej ryže rozmixoval s kúskami ananásu, banánom, obilninami a ovocnou šťavou. Túto zmes potom doplnil 20 vaječnými bielkami alebo 4 varenými kuracími prsiami.Aj vy sa môžete stať mohutný, ak vám to genetika dovolí, ale Victor Richards bol len jeden.

 

Súvisiace články