Magazín
Vyplatí sa Šmahelovi drina vo fitku a kuchyni?
dátum: 12.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Miroslav Šmahel prišiel z Bratislavy na oddielový zraz športovcov Mozolani The Fitness Authority do Žiliny na motorke. Pre neho to nebolo nič výnimočné. Keď je pekné počasie, rád si osedlá motorku, ktorej dá vtedy prednosť pred autom. Ako tvrdí, je to príjemný relax, nikam sa neponáhľa a cestu si užíva. Medzi jeho doplnkové športy patrí aj cyklistika a beh. Čo sa týka športových aktivít, najviac času trávi v posilňovni. Momentálne svoje tréningové úsilie smeruje k súťaži Mozolani Fitness Cup 2014, na ktorej sa predstaví v kategórii physique mužov.

 

Ako napredujete v príprave?

Verím, že napredujem, celkovo som zmenil program cvičenia aj diétu. Po mesiaci a pol cvičenia vidím výsledky sám na sebe. Dúfam, že to bude stačiť na to, aby som si, ako sa hovorí, na súťaži neurobil hanbu. Cvičí sa mi dobre, je to príjemná zmena po tých pár rokoch, čo som cvičil veľmi stereotypne. Najväčšiu zmenu som zaznamenal v strave. V tejto oblasti cítim väčšiu podporu, ale uvedomujem si tiež väčší význam stravy ako doposiaľ.

 

Váš aktuálny tréningový split?

Teraz prechádzam do objemovo-tvarovacej fázy, kde každú patriu trénujem dvakrát týždenne, ale s tým, že mám deň pauzy, takže mi to vychádza na šesť dní tréningu a jeden deň voľna. Je to celkom príjemná zmena.

Ktoré partie cvičíte spolu v jeden deň?

Prvý deň cvičím ramená a chrbát plus brucho, ďalší deň mám samostatne nohy, čiže stehná, hamstringy, kvadricepsy a lýtka plus brucho, tretí deň trénujem prsia a paže, biceps, triceps plus brucho. Tréningový plán mi vypracoval Noro Zajac. Pred nadviazaním spolupráce s Mozolani The Fitness Authority som si to sám naordinoval podľa informácii, ktoré som si našiel na webe. Kardio si dávam každé ráno plus po silovom tréningu, ktorý absolvujem večer, ešte mám 20 minút aeróbnej aktivity.

 

Aké zmeny ste urobili v stravovaní?

Momentálne mám nastavené sacharidové vlny. Striktne sa snažím držať diétu na mäse a ryži, kde sa menia jednotlivé pomery. Začína sa to od 600 g mäsa a 400 g ryže, potom 700 g mäsa a 300 g ryže a takto to pokračuje až na 900 g a 100 g, potom zasa dole, je to taká vlnovka. Telo sa na to pripraví tak, že podľa môjho názoru začne viac spaľovať nadbytočné zásoby tuku, takže je to vidieť veľmi rýchlo. Už po týždni som videl prvé zmeny. Uvidím, čo bude ďalej, či budem držať tento diétny plán naďalej alebo skúsim ešte niečo iné.

 

Motivácia?

Doteraz som trénoval pre svoje potešenie, síce som v tom videl zmysel, zdravotný a estetický, ale človek sa chce niekam posúvať. Aj napriek tomu, že mám už 32 rokov, som si povedal, že chcel by som sa hlavne porovnať s nejakými seberovnými, ktorí by ma, buď potiahli dopredu alebo by ma motivovali do ďalšej činnosti. Hlavne chcem zistiť, ako som na tom v porovnaní s ostatnými chlapcami, to je moja hlavná motivácia.

 

Kde pracujete?

Pracujem v jednej americkej firme, ktorá predáva hardvare i softvare a riešenia spojené s tým. Robím tam na predaji, konkrétne predpredaj pre nemecké malé stredné firmy.

 

Čo hovorí na vašu iniciatívu váš brat Martin, ktorý je mediálne známejší, veď ide o Muža roka 2008 a podnikateľa? On tiež športuje?

Nerozprávali sme sa o tom. Inak, môj brat je na tom po stránke športu veľmi dobre. Vyštudoval trénerstvo, žije aktívne, veľmi dobre vie čo robí a je to na ňom aj vidieť. Môže poradiť aj mne. Ja som sa tomu nevenoval v takej miere ako on, ktorý po skončení štúdia robil trénera vo fitku, ale aj diétneho poradcu a doteraz sa aktívne venuje športu.

 

Vaše ambície na súťaži?

Netuším, aká bude na Mozolani Fitness Cupe v kategórii physique konkurencia. Svoje ambície neviem posúdiť, pokiaľ som nevidel súperov a nemohol som sa s nimi porovnať. Ja potrebujem stáť vedľa niekoho a vidieť rozdiely. Hlavne sa teším na to porovnávanie, lebo je to momentálne najdôležitejšia vec, aby som vedel, ako na tom som. Podľa toho zistím, či sa drina vo fitku a kuchyni vyplatila.

ZRAZ ČLENOV MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY

V sobotu 2. augusta sa v sídle Mozolani The Fitness Authority uskutočnil ďalší zraz členov tohto klubu. Vzhľadom na dovolenkové obdobie sa ho tentoraz nemohli zúčastniť všetci, ale tí, ktorí prišli, dostali nové inštrukcie od Andreja Mozolániho a Norberta Zajaca. Na oddielovom zraze nechýbal ani Miroslav Šmahel. Ten bude na Mozolani Fitness Cupe 2014 štartovať v kategórii physique mužov. „Miro má dobrý základ, vyformovalo sa to, ale problémom zostalo brucho. Pri každej póze v kategórii physique idú pretekári do brucha. Čiže treba zlepšiť kontrakciu. Keď ho napne, je to dobré, hoci on má trochu nevýrazný tvar brucha a má trochu inak vyskladané brušné políčka. Preto by mal viac cvičiť spodnú časť. Zavesiť sa na hrazdu, robiť výkopy nôh do kontrakcie, aby sa to zmrštilo, nerobiť to švihom. Keď odpáli tuk a bude vedieť napnúť brucho, tak by to mohlo vyzerať fajn. Neviem, aká bude na súťaži konkurencia, ale podľa odozvy, ktorú máme, by táto kategória mala byť dobre zastúpená. Bude to prvá súťaž physikov na Slovensku, takže neviem, aký trend zvolia rozhodcovia. To je tiež veľká neznáma,“ podotkol Andrej Mozoláni.

 

LINK NA PRIHLASOVANIE SA NA SÚŤAŽ: http://www.mozolani.com/prihlaska/

LINK NA ZAKÚPENIE VSTUPENIEK: http://mozolani.com/vstupenky/

 

MOZOLANI FITNESS CUP 2014 PODPORILI:

Generálny partner: TETRAS, hlavný partner: EXTRIFITSLOVAKIA, top partner: MUSCLESPORT, organizátor: MOZOLANI THE FITNESS AUTHORITY, partneri: AQUA COUTURE, INTER-VION, ALOXXI, MULTIPOWER, UNCS, mediálni partneri: EASTLABS, SVĚT KULTURISTIKY, SPORT.SK, RONNIE.CZ, MUSCLE&FITNESS.

 

Ľubomír Chochula