Magazín
Sagan prestupuje, ulovil ho ruský podnikateľ
dátum: 12.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Iné športy
Bratislava 5. augusta (TASR) – Slovenský cyklista Peter Sagan má namierené do tímu Tinkoff-Saxo. Podľa informácií denníka Šport už trojnásobný držiteľ zeleného dresu z Tour de France podpísal so stajňou ruského podnikateľa Olega Tinkova zmluvu a celý kontrakt je zastrešený z finančného i personálneho hľadiska.

Všetko nasvedčuje tomu, že o angažmáne Sagana budú zástupcovia Tinkoff-Saxo informovať vo štvrtok 7. augusta pri dojazde 5. etapy pretekov Okolo Poľska na Štrbskom Plese. V pôvodnom pláne bola prezentácia v nedeľu 3. augusta pri štarte podujatia v Gdansku, tam ale dostal prednosť víťaz dvoch etáp na Tour de France Rafal Majka, ktorý predĺžil zmluvu s dánsko-ruským tímom. Podľa denníka Šport čaká vedenie Tinkoff-Saxo na najvhodnejšiu chvíľu, kedy predstaví príchod Sagana verejnosti.

„Prestup Petra Sagana do Tinkoff-Saxo je hotová vec, už čakáme len na to, kto a kde to definitívne oznámi. Máme informácie, že s ním z Cannondale odchádza do nového tímu aj Ivan Basso,” povedal pre stanicu Eurosport Ulli Jansch, dlhoročný nemecký televízny komentátor venujúci sa cyklistike.

Dvadsaťštyriročný Sagan má do konca roka platnú zmluvu s tímom Cannondale, v ktorom odštartoval profesionálnu kariéru. Okrem Tinkoff-Saxo mal o jeho služby eminentný záujem aj španielsky pilot F1 Fernando Alonso, ktorý má v pláne pred nasledujúcou sezónou predstaviť svoj vlastný tím. V médiách sa hovorilo aj o interese o kazašskej Astany, v ktorej drese pôsobí aj bývalý Saganov tímový kolega Vincenzo Nibali.

Zdroj: Teraz.sk, spravodajský portál tlačovej agentúry TASR