Magazín
Evogen Golden State Grand Prix 2014 – prvý triumf Bonaca!
dátum: 12.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 2.augusta sa v kalifornskom Sacramente uskutočnila profesionálna súťaž, na ktorej dostali príležitosť pretekári z kategórie kulturistika mužov open. Darilo sa najmä mladším pretekárom, ktorí dokázali poraziť aj takých skúsených borcov, akými sú Toney Freeman a Johnnie Jackson.

V roku 2009 sa v rovnakom meste tešil z víťazstva na Sacramento Pro práve spomínaný Toney Freeman. Táto súťaž bola však ešte zaujímavejšia, pretože pre profesionálov išlo o predposlednú možnosť získania priameho postupového miesta na Olympia Víkend. Preto bola štartovná listina plná zvučných mien akými sú Toney Freeman, Johnie Jackson, William Bonac, Essa Obaid alebo JoJo Ntiforo. Podľa papierových predpokladov mali na predné miesta siahať Freeman a Jackson, avšak prvé semifinálové vyvolávanie naznačilo niečo úplne iné. Freeman a Jackson v ňom chýbali a prvú päticu poskladali Bonac, Obaid, Ntiforo, Bannout a Venezuelčan Manuel Romero. Práve z tejto pätice mal zísť víťaz a držiteľ priameho postupového miesta na Mr.Olympia. 

Svojho prvého profesionálneho víťazstva sa nakoniec dočkal Holanďan s ghanským pôvodom William Bonac. Bonac sa tak na Mr. Olympia predstaví vôbec po prvýkrát v kariére. Za Bonacom skončil na druhom mieste Essa Obaid, ktorý dokázal predstihnúť tretieho Manuela Romera.

Štvrté miesto si vybojoval bratranec šampióna Mr.Olympia z roku 1983 Samira Bannouta, Mohamad Bannout z Libanonu. Piata priečka pripadla JoJovi Ntiforovi, ktorý v júli skončil na Wings of Strength Chicago na druhom mieste. Ak sa mu podarí ešte jedno umiestnenie v TOP 5, mal by si po 12 rokoch odkedy získal profesionálnu kartu, vybojovať svoju prvú účasť na Mr.Olympia.

Pred dvojicu Freeman a Jackson sa dostali ešte An Nguyen a Akim Williams, ktorí skončili na šiestom, respektíve siedmom mieste. Ôsme a deviate miesto je pre veteránov Freeman-Jackson rozhodne sklamaním, a tak je otázne, kedy prenechajú štafetu nadobro mladším borcom. 

William Bonac

Essa Obaid

Manuel Romero

Mohamad Bannout

JoJo Ntiforo

Toney Freeman

Johnnie Jackson

Výsledky Evogen Golden State Grand Prix 2014 

1. William Bonac
2. Essa Obaid
3. Manuel Romero
4. Mohamad Bannout
5. JoJo Ntiforo
6. An Nguyen
7. Akim Williams
8. Toney Freeman
9. Johnnie Jackson
10. Manuel Lomeli
11. Charles Ray Arde
12. Kenneth Jackson
13. Santana Anderson
14. Brian Yersky