Magazín
Princíp vynútených opakovaní - 16.diel seriálu
dátum: 29.07.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Princíp vynútených opakovaní vám pomôže stimulovať väčší svalový rast, kedy za pomoci sparing partnera ešte viac unavíte vaše svaly.

Princíp zostupnej série

Tento princíp vyžaduje dvoch tréningových partnerov, ktorí odkladajú závažia na každej strane činky, resp. zo stroja, keď dokončíte opakovanie, ktoré dokážete urobiť s počiatočnou záťažou. Takto môžete urobiť ešte pár opakovaní s menšou záťažou na činke alebo na stroji. Takto rozširujete svoju sériu znižovaním záťaže, čo je aj spôsob ako zvýšiť intenzitu v každej sérii. Je to však veľmi náročné a nemožno to praktizovať pri viacerých ako 2-3 cvikoch v tréningu. Odporúčame iba pre pokročilých.

Princíp vynútených opakovaní

Je to veľmi intenzívny spôsob tréningu a veľa kulturistov sa môže pretrénovať, ak sa ho pokúsi používať v prehnanej miere. Potrebujete sparing partnera, príp. pri jednoručných cvikoch si môžete pomôcť druhou rukou. Napríklad, povedzme že dokážete urobiť 8 opakovaní v tlaku na lavičke so záťažou 110 kg. Keď skončíte 8. opakovanie, váš partner za vami potiahne žrď činky len toľko, aby ste vyžmýkali ešte 2-3 ďalšie opakovania , ktoré by ste už vlastnou silou nezvládli. Takáto dopomoc partnerom je technicky možná takmer pri všetkých cvikoch, pričom pomáhanie môže byť buď ťahaním žŕdky alebo tlačením na niektorú časť tela. Vynútené opakovania stimulujú svalové vlákna ku ešte väčšiemu svalovému rastu a hustote svalstva. Princíp je určený najmä pre pokročilých cvičencov.