Magazín
Multáňová chce zabojovať o medaily
dátum: 01.08.2013 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Napriek svojmu mladému veku má 21-ročná reprezentantka vo fitness do 163 cm Dominika Multáňová vo svojej zbierke už niekoľko cenných kov z medzinárodných súťaží. Členka klubu VTJ Technika Liptovský Mikuláš, ktorá súťaží v rámci SAKFST, je momentálne v príprave na jesenné vrcholy sezóny. Počas návštevy Mozolani Trainings Fitness Clubu v Žiline trénovala hrudník, ramená a brucho.

Vaše najväčšie úspechy? 

V roku 2010 som sa stala absolútnou majsterkou Európy vo fitness junioriek a na ženských ME som bola na brornzovej priečke. O rok neskôr som získala bronz na MS vo fitness žien a vlani som si vybojovala striebro na ME junioriek i na ME žien a na MS 2012 žien som bola tretia.

Ako vyzerá vaša príprava na jesenné vrcholy?

V objemovej fáze vyzeral môj tréningový split tak, že som mala šesťkrát týždenne tréning, ale tréningy boli zamerané v každý deň na inú svalovú partiu. Tréning trval hodinu, maximálne hodinu a pol. s väčšími prestávkami. Teraz v rysovacej fáze som v tréningu pritvrdila. Moja príprava pozostáva zo silového tréningu vo fitnescentre, aeróbnej aktivity a gymnastického tréningu.Trénujem systémom 6 + 1, pričom celé telo točím dvakrát. Ramená, chrbát, nohy, ramená, chrbát, nohy, deň voľno plus aeróbna aktivita. Väčšinou cvičím kardio doma dopoludnia v deň, keď netrénujem nohy. Gymnastickú prípravu a nácvik voľnej zostavy mám na programe 3 až 4-krát týždenne, podľa toho, či je voľná hala a aké je počasie. Voľnú zostavu cvičím doma na záhrade. Keby ma niekto videl, tak by si pomyslel...

Choreografiu si robíme sama?
Už si ju dokážem urobiť aj sama, ale pomáha mi s tým choreografka Lenka Štulrajterová. Voľnú zostavu samozrejme konzultujem aj s mojím osobným trénerom Ľubomírom Hečkom a mojimi rodičmi, ktorí sú najväčší kritici. Je to dobré, lebo ja sa nevidím a potrebujem počuť názory, čo treba ešte zlepšiť, čo vyhodiť, čo doplniť.Koľko rokov sa venujete fitness a čo chcete v tomto roku dokázať?
Je to päť rokov a predtým som šesť rokov robila športovú gymnastiku. Baví ma to. Dúfam, že na jeseň sa mi bude dariť. Prvou súťažou bude v Trenčíne 8. septembra "nominačka" na svetový šampionát žien (13. až 16. septembra v Kyjeve). Potom absolvujem juniorskú "nominačku" (5. októbra v Dubnici) na juniorské MS (koncom októbra v Mongolsku). Túžim štartovať na MS žien i na juniorských MS. Na oboch podujatiach by som rada zabojovala o medailu. Ak ma asociácia pustí, chcem súťažiť aj na Arnold Classic Europe.

Ako ste na tom stravou a aké doplnky výživy používate?
Snažím sa držať si stravu celoročne. Dávam si pozor na to, čo jem. Je to hlavne mäso, ryža, ovocie, zelenina. Pred súťažou budem pritvrdzovať v diéte. Robím sacharidové vlny. Čo sa týka doplnkov, robím viac cyklov a stále to striedam. Úplne základnými sú beceáčka, amynokyseliny, proteín HMB a glutamín, potom využívam tribulus, ecdysteron od firmy Nutrend, kvapky afra. S týmto sa hrám a robím také šesťtýždňové cykly.

Kto je vašou oporou v príprave?
Veľké vďaka patrí celej mojej rodine, bez ktorej by to naozaj nešlo. To sú moji rodičia, ktorí mi pomáhajú finančne a aj v rámci voľnej zostavy. Som rada, že ma tak veľmi podporujú v tréningu. Ďalšou takou osobu je môj osobný tréner Ľubomír Hečko, ktorí mi veľmi pomáha, či už je to v tréningu alebo v strave. Vychádza mi maximálne v ústrety. Aj jemu patrí veľké ďakujem. Oporou sú mi aj všetci moji priatelia a ľudia, ktorí mi držia palce. Zo sponzorov by som sa chcela poďakovať spoločnosti Kompava a poisťovni Generali.

Ľubomír Chochula

Foto: Eastlabs