Magazín
Defilé krásy na Mozolani Fitness Cupe 2014
dátum: 12.08.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
V prvú októbrovú nedeľu (5. 10.) sa v Žiline (Dom odborov) uskutoční Mozolani Fitness Cup 2014. Toto podujatie z poverenia SAKFST zorganizuje Mozolani The Fitness Authority. Bude to nominačná súťaž žien na IFBB majstrovstvá sveta, ale súčasťou týchto pretekov bude aj physique mužov (vôbec po prvý raz na Slovensku). Podujatie odštartuje o 15.30 h a cena vstupeniek je 12 eur.

 

 

SÚŤAŽNÉ KATEGÓRIE

Fitness ženy – open

Bodyfitness ženy – kategórie do 163 cm a nad 163 cm

Bikiny fitness ženy – kategórie A, B a C

Physique muži – kategórie do 178 cm a nad 178 cm

 

KONKURENCIA

Vo fitness open bude jasnou jednotkou na prvenstvo úradujúca bronzová medailistka z ME 2014 a absolútna majsterka Európy v roku 2013 vo fitness Barbora Sečkárová-Bunčáková, ktorá súťaží za Mozolani The Fitness Authority. V bodyfitness do 163 cm majú ambíciu nominovať sa na MS až tri pretekárky. Súboj minuloročnej a tohtoročnej slovenskej šampiónky, teda Eleny Masarykovej a Ivany Šarišskej, by mohol byť zaujímavý, pričom prehovoriť doň by chcela aj Zuzana Kačuňová, ktorá iba tohto roku začala súťažiť. V bodyfitness nad 163 cm sotva nájde súcu konkurentku úradujúca majsterka sveta Adela Ondrejovičová. Tá jarnú sezónu vypustila a teraz po vylepšení určitej partie bude zrejme, aspoň doma, neprekonateľná.

Oku lahodiace budú súboje v najaktraktívnejšej odnože fitness, v bikinách. V nízkej kategórii určite neuvidíte Ivetu Kuglerovú, ktorá dostala za porušenie pravidiel (informuje o tom web SAKFST) ročný dištanc. Aké výškové kategórie sa určia v bikiny fitness, to sa dozvieme asi až po registrácii pretekárok, ale už dnes je jasné, že v Žiline bude súperiť niekoľko ašpirantiek na účasť na MS. Konkrétne, úradujúca majsterka Európy do 163 cm Stanislava Prítrská, Michaela Brutenič (Mozolani The Fitness Authority), ktorá bola na ME 2014 v Santa Susanne štvrtá v kategórii do 163 cm, Monika Rosenbergerová (7. miesto na ME 2014 v masters, ale zlato na ME 2013 do 163 cm), Valéria Marčišovská (účastníčka ME 2014) a Jana Milová (Mozolani The Fitness Authority).

Na pódiu by mali exhibične vystúpiť aj dve pretekárky v physique žien, 9-násobná majsterka sveta v ženskej kulturistike Jana Purdjaková a Eva Horváthová. Práve medzi nimi sa rozhodne, ktorá by mohla v tejto kategórii reprezentovať Slovensko na MS v Montreale (17. – 20. októbra). SAKFST predpokladá, že na MS 2014 celkovo nominuje šesť až osem žien. O všetkom rozhodne výkonnosť a aktuálna forma. Physique mužov je kapitolou samou o sebe, všetko to budú nové tváre...

 

VSTUPENKY

Škoda, že v termíne podujatia sa uskutočnia aj juniorské majstrovstvá sveta v Mexiku, a tak v Žiline nebudú môcť bojovať o popredné priečky Dominika Multáňová (fitness), Erika Kandráčová a Veronika Guľášová (obe bikiny fitness). Ale inak sa na Mozolani Fitness Cupe zúčastní kompletná slovenská špička, ktorá sa zapojila do prípravy v jesennej sezóne. V ženských kategóriách sa na pódiu predstavia aj členky reprezentačného kádra, majsterky sveta a Európy. Atraktivitu ešte viac zvýši fakt, že physique mužov bude mať v Žiline súťažnú premiéru na Slovensku. Nenechajte si ujsť súboje o miestenky na svetový šampionát, bude to skutočný zážitok, bude to defilé športovej krásy, ktorú sa oplatí vidieť! Cena vstupeniek (všetko na sedenie) je 12 eur a môžete si ich zakúpiť cez sieť ticketportal.

Predaj vstupeniek je už spustený, objednávajte cez:

http://mozolani.com/vstupenky/

 

Ľubomír Chochula