Magazín
Pre Janku Milovú sú MS veľkou výzvou
dátum: 18.07.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska a členka Mozolani The Fitness Authority Janka Milová sa na jeseň pokúsi o to, čo jej nevyšlo na jar. Ako bronzová medailistka tohtoročného slovenského šampionátu v bikinách do 169 cm mala ambície vybojovať si nomináciu na IFBB majstrovstvá Európy, ale do nominácie sa nezmestila.

 

AMBÍCIE

Škrt cez rozpočet jej urobil výsledok na Mozolani Classic 4, ktorý bol napokon pre bikinárky nominačným podujatím. Vtedy v Žiline na pódiu Doxxbet arény neuspela, a tak mohla zabudnúť na účasť na ME. Teraz je však už v príprave na novú jesennú sezónu, ktorej vrcholom budú IFBB majstrovstvá sveta v Montreale (17 – 20. októbra).  Ak nechce na nominačných pretekoch Mozolani Fitness Cupe (5. októbra) dopadnúť rovnako ako začiatkom mája, musí zdokonaliť niektoré veci. Okrem prezentácie aj postavu. „Potrebujem zlepšiť hlavne zadok, s tým som mala najväčší problém. Chcem ho vyrysovať tak, aby to bolo vidno,“ povedala Janka Milová a dodala. „Všetkých svojich fanúšikov pozývam na Mozolani Fitness Cup, príďte ma povzbudiť, dúfam, že to tentoraz vyjde. Čo sa týka konkurencie, určite bude veľká. Nepozerám sa na súperky, ale na seba, dám do toho všetko.“

 

TRÉNING A STRAVA

Prípravu na jeseň začala 1. júla. „Bolo to spočiatku také miernejšie, ale už žiadne maškrtenie, jem zdravú stravu. Momentálne trénujem šesťkrát týždenne a jeden deň v týždni mám na regeneráciu. Začínam vždy silovým tréningom a potom idem na kardio. S dvojfázovým tréningom začnem podľa toho, akú budem mať formu. Zatiaľ nemám striktne určenú stravu a nejdem do extrémov, ale postupne na prísnejšiu diétu nabehnem od 1. augusta. Či to budú aj sacharidové vlny, to neviem, uvidím, čo mi povedia reprezentačné tréneri,“ doplnila Janka Milová.

 

Ľubomír Chochula