Magazín
Bikinárka Erika potrebuje nabrať viac svalov
dátum: 11.07.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Fitness
Bikiny fitneska Erika Kandráčová sa vo svojich 18-tich rokoch výrazne presadila na medzinárodnej európskej scéne. Na ME 2014 juniorov v Santa Susanne získala striebro a na ME 2014 žien v Santa Susanne bola štvrtá. Na jeseň by chcela pokračovať v začatom a uspieť na juniorských majstrovstvách sveta v Montreale (3. – 6. 10.).

Erika Kandráčová na juniorskom reprezentačnom zraze v Bánovciach nad Bebravou (5. júla) – na snímke ja druhá sprava.

 

MOTIVÁCIA CVIČIŤ

Erika je zaujímavý úkaz na slovenskom fitness nebi. Jej obrovským potenciálom je prirodzená krása. Čo ju priviedlo k bikinám? „Odmalička som bola veľmi pribratá. Jedného dňa, ani neviem, čo to do mňa vošlo, som začala cvičiť. Stiahla som si video zumby a to som cvičila každý deň tri hodiny doma v izbe po škole. Ani raz som nebola v posilke, nemala som osobného trénera, nevedela som, ako sa mám stravovať. Jednoducho som začala chudnúť po vlastnej osi. Sama som si robila jedálniček. Za sedem mesiacov som schudla 20 kg. Samozrejme, že to začalo stagnovať. Aj keď som už bola chudá, nemala som žiadne svaly. Chcela som to zmeniť, a tak som sa odhodlala navštíviť fitko. Tam ma oslovila fitneska Marietta Žigalová a spýtala sa ma, či si nechcem vyskúšať súťaž. Skúsila som to. Najskôr som súťažila vo federácii WFF, v ktorej som na MS obsadila prvé miesto, ale to z hľadiska konkurencie nebolo skutočné víťazstvo, lebo sme boli na pódiu iba tri pretekárky.“

 

VYSOKO POSTAVENÁ LATKA

Jej súťažná kariéra nabrala iný rozmer po prestupe do SAKFST. Na svojej prvej súťaži v patronáte tejto federácie bola šiesta (Veľká cena Dubnice, juniorská nominačná súťaž na JMS). To bolo vlani 5. 10., ale o 21 dní neskôr na Tatranskom pohári 2013 už vo svojej kategórii zvíťazila, keď nechala za sebou aj skúsenejšie pretekárky. V roku 2014 sa najskôr v Hnúšti (12. 4.) stala vicemajsterkou Slovenska v bikiny fitness, potom na majstrovstvách Slovenska žien v Nitre (19. 4.) získala striebornú medailu, rovnako strieborná bola na Mozolani Classic 4 v Žiline (3. 5.). Na IFBB ME 2014 juniorov v Santa Susanne si vybojovala striebro a vzápätí na ME 2014 žien v Santa Susanne obsadila štvrté miesto. Latku si tým pred jesennými výzvami postavila dosť vysoko.

 

PRÍPRAVA NA JESEŇ

„Moja príprava ide veľmi dobre. Keď súťažím v konkurencii žien, vtedy najviac cítim, že potrebujem nabrať viac svalov. Potrebujem zlepšiť vrchnú časť tela, spodnú časť mám viac-menej dobrú. Do konca júla budem v objemovke, diétu plánujem začať 1. augusta. Keby to s postavou vyzeralo horšie, potom by som s diétou začala skôr, ale nepredpokladám to, keďže nemám prehrešky v strave. Snažím sa jesť v strave čistý objem, aby postava bola čo najkvalitnejšia. Chcem ešte nabrať, ako som spomínala, dúfam, že to zvládnem. Vyhýbam sa sladkostiam – tie som si dopriala iba po súťaži – jem komplexné sacharidy a tuky držím na minime. Keď vidím, že chudnem viac, ako by som mala, pridám si sacharidy, to isté platí aj naopak. Trénujem systém 2 + 1. V deň voľna si dávam kardio. Ja doma neobsedím, aj v čase voľna ma to ťahá do fitka. Mojím cieľom je kvalitne sa pripraviť na jesenné súťaže, najskôr si vybojovať nomináciu na juniorské MS. Ak sa mi to podarí, budem bojovať o to, aby som sa dostala do finále. Znovu túžim dosiahnuť čo najlepší výsledok. Čo sa týka MS žien, neviem, ako to dopadne, lebo termíny juniorských MS v Kanade a nominačnej súťaže na MS žien (nominačka bude 5. 10. v Žiline – pozn. red.), sa prekrývajú. Keby sa dalo, rada by som štartovala aj na ženskom svetovom šampionáte,“ prezradila Erika Kandráčová.

 

Ľubomír Chochula