Magazín
Wings of Strength Chicago 2014 – kulturistika mužov
dátum: 07.07.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
V sobotu 5.júla sa v kongresovom centre Tinley Park v americkom Chicagu uskutočnil v poradí tretí ročník profesionálnej súťaže Wings of Strength Chicago. V hre boli predovšetkým priame postupové miesta na tohtoročný Olympia Víkend.

Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužov open

Na súťažné pódium sa spolu postavilo 18 súťažiacich. Najväčším favoritom na víťazstvo bol pred súťažou niekoľkonásobný účastník Mr. Olympia Roelly Winlaar. Jeho najväčším konkurentom v boji o celkové prvenstvo mal byť Essa Obaid, čo sa potvrdilo aj v prvom semifinálovom vyvolávaní, kedy medzi prvými rozhodcovia vyvolali práve spomínanú dvojicu. Okrem nich sa v prvom vyvolávaní objavili aj Akim Williams, JoJo Ntiforo a An Nguyen.

Z víťazstva sa nakoniec tešil Roelly Winklaar, aj keď jeho forma nebola optimálna. Pod nie príliš optimálnu formu sa mohla podpísať aj nehoda na motocykli, ktorú mal Roelly v polovici februára.

Druhé miesto si nakoniec vybojoval JoJo Ntiforo, ktorý sa predstavil v lepšej forme ako Essa Obaid. JoJo ťažil zo spolupráce s uznávaným trénerom Georgom Farahom, a v tomto roku zažíva zatiaľ svoju najlepšiu sezónu. Tretí nakoniec skončil Essa Obaid. 

Roelly Winklaar

JoJo Ntiforo

Essa Obaid

Výsledky Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužov open

1.Roelly Winklaar

2.JoJo Ntiforo

3.Essa Obaid

4.An Nguyen

5.Akim Williams

6.Marshel Herman

7.Jonathan Rowe

8.Dan Decker

9.Constantinos Demetriou

10.Bill Wilmore

11.Maor Zaradez

12.Keith Williams

13.Timmy Gaillard

14.Eboni Wilson

15.Brian Yersky

16.Michael Ely

16.Jeff Long

16.Abbas Khatami

Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužov do 212 libier

V tejto hmotnostnej kategórii sa predstavilo spolu 19 profesionálov, medzi ktorými figuroval aj český profesionál Petr Vaniš. Medzi najväčších favoritov na víťazstvo patrili Hidetada Yamagishi, ktorý prestúpil do tejto kategórie z kategórie open, a obhajca minuloročného víťazstva Tricky Jackson. To sa aj potvrdilo, kedy sa obaja predstavili v prvom semifinálovom vyvolávaní. Túto dvojicu v ňom ešte doplnili Charlese Dixon, Fernando Norounha, Mbyoa Edwards a Curtis Bryant. Petr Vaniš dostal príležitosť až v druhom vyvolávaní.

Z víťazstva sa nakoniec tešil 41-ročný Charles Dixon, ktorý tak získal svoje vôbec prvé profesionálne víťazstvo od prestupu k profesionálom v roku 2007.Vo svojom druhom štarte v ľahšej váhovej kategórii si druhé miesto nakoniec vybojoval Japonec Hidetada Yamagishi. Japonec získal potrebné body do kvalifikačného rebríčka na Olympia Víkend a o účasť na Olympia 212 Showdown ho už nemôže nikto pripraviť.

Naopak, účasť na tohtoročnom Olympia Víkende ešte nemá istú Tricky Jackson, ktorý sa nepredviedol v najlepšej forme a skončil na treťom mieste. Bude tak musieť absolvovať niektorú zo zvyšných súťaží a vybojovať si na nej priame postupové miesto. Petr Vaniš si v silnej konkurencii vybojoval napokon výborné 8. miesto. 

Charles Dixon

Hidetada Yamagishi

Tricky Jackson

Petr Vaniš

Výsledky Wings of Strength Chicago 2014 - kulturistika mužov do 212 libier

1.Charles Dixon

2.Hidetada Yamagishi

3.Tricky Jackson

4.Mboya Edwards

5.Curtis Bryant

6.Fernando Noronha

7.Brad Davis

8.Petr Vaniš

9.Thomas Anderson

10.Shelby Starnes

11.Lyndon Belgrave

12.Wendell Floyd

13.Marco Cardona

14.Abiu Feliz

15.Carlos Ascensio

16.Guy Ducasse

16.Rod Ketchens

16.Timothy McGuire

16.Quincy Winklaar

-lr-