Magazín
Prestala vám chutiť ryža?
dátum: 06.07.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Chcete nabrať svalovú hmotu, ale ryžu už nemôžete ani cítiť? Bojíte sa, že ak ju vysadíte, svaly by ste potom už len ťažko naberali? Nemusíte sa obávať, ak vám ryža prestala chutiť, kľudne ju nahraďte niečím iným.

Mnoho kulturistov je príliš posadnutých striktným dodržiavaním tých istých jedál. Je oveľa lepšie jesť pestrú stravu, ako sa spoliehať iba na pár vybraných jedál. Ak vám ryža už „lezie krkom“, je oveľa lepšie vynechať jedlo ktoré sa vám nepáči, ako nasilu jesť to, ktoré nemáte radi.

Každá potravina má jedinečný profil živín, ktorý obsahuje. To znamená, že má vyšší obsah konkrétnych živín a nižší obsah iných. Ak sa budete vo vašom stravovaní držať iba niekoľkých potravín, riskujete vytváranie deficitu niektorých živín. Týka sa to bielkovinových potravín, komplexných sacharidov a zeleniny. Inými slovami, kulturistovi, ktorý neje nič iné len kuracie prsia, ryžu a brokolicu (považované za takmer ideálne kulturistické jedlo), stále budú chýbať živiny, ktoré by doplnil v inom jedle, ak by nahradil spomínané prsia s ryžou a brokolicou.

Vynechajte ryžu vo vašom jedálničku, ak vám prestala chutiť. Existuje celý rad ďalších zložitých sacharidov, ako sú sladké zemiaky, ovsené vločky, zemiaky, cestoviny a celozrnné pečivo, s ktorými pokryjete dennú potrebu sacharidov.

Jedným z možných problémov, prečo vám ryža prestala chutiť je ten, že ju neviete správne pripraviť. Skúste si nájsť chutné recepty na prípravu ryže, a možno vám opäť zachutí. Existujú rôzne varianty varenia ryže. Špeciálny hrniec na varenie ryže je jednoduchý a ľahký spôsob, ako pripraviť malé, ale aj veľké množstvo ryže.

Ak nezaberie ani to, vyskúšajte rôzne druhy ryže. Hnedá ryža ma tendenciu byť trochu suchšia ako biela ryža, a má prirodzenejšiu chuť (pomalšie sa z nej uvoľňujú sacharidy ako z bielej ryže, čo zabraňuje prílišným inzulínovým výkyvom). Basmati ryža má bohatú maslovú chuť, a má tendenciu sa menej lepiť. V japonských reštauráciách a sushi baroch je ryža zvyčajne pripravovaná pomocou octu a cukru, čo ju robí viac lepkavou. Stále je to však „bezpečná“ príprava ryže, a len trošku cukru pomáha uspokojiť chuť po sladkom, a nemusíte sa pritom báť, že porušíte svoju diétu. Ak ani to nepomôže, skúste zmiešať s vašou ryžou trochu citrónovej šťavy a cukru. Dodáte jej tak trochu vlhkosti a bude chutnejšia.

Ak sa vám však ani jeden z našich tipov nezapáčil, jednoducho ryžu vymeňte za niečo, čo vám chutí najviac. 

-lr-