Magazín
Žiačky Diagnostického centra vo fitku na Solinkách
dátum: 24.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Lifestyle
Žiačky Diagnostického centra Lietavská Lúčka so svojím pedagogickým dozorom navštívili v minulom týždni Mozolani Fitness Club na Solinkách v Žiline, kde si okrem iného vypočuli prednášku Norberta Zajaca.

 

Dievčatá vo veku od 13 do 16 rokov Diagnostického centra Lietavská Lúčka boli veľmi vnímavé a so záujmom počúvali každé slovo, ktoré vyriekol juniorský majster sveta v kulturistike Norbert Zajac. Ten im potom zapózoval a rozdal autogram. Následne si pod jeho vedením vyskúšali cviky na posilňovacích strojoch. Sedem žiačok priviedli do fitka na Solinkách psychologička Mgr. Mária Bergerová a špeciálny pedagóg Mgr. Eva Maníková, ktorá mala zo semináru dobrý pocit: „Noro už u nás v Diagnostickom centre opakovane absolvoval takúto besedu, ale tentoraz sme zvolili túto formu. Dievčatá mali možnosť nielen vypočuť si prednášku, ale aj vidieť a vyskúšať si cviky na strojoch. Bola to pre nich dobrá zmena, bolo to niečo zaujímavé. Myslím si, že ich to očarilo, dievčatá boli nadšené. Radi by sme sem ešte niekedy prišli s ďalšími žiačkami. Touto cestou sa chcem za naše zariadenie veľmi pekne poďakovať pánu Mozolánimu za to, že bol taký ústretový a umožnil nám túto exkurzia za plnej prevádzky fitka. Viete, o tieto deti väčšina ľudí nemá záujem, sú to deti s poruchami správania, ktoré sa skôr stretávajú s určitým odsudzovaním a predsudkami. Veľmi oceňujem ústretovosť a pozitívny prístup aj zo strany Nora, ktorému tiež veľmi pekne ďakujem,“ podotkla Mgr. Eva Maníková.

 

Dievčatá Diagnostického centra Lietavská Lúčka určite majú potenciál na pozitívnu zmenu vo svojom živote. Exkurziu vo fitku na Solinkách si užívali. Najviac ich bavilo, keď im Norbert Zajac ukázal, ako cvičiť na posilňovacích strojoch, ktoré si potom s radosťou vyskúšali. „Verím, že som dievčatá namotivoval na správnu cestu. Nemyslím to tak, aby sa teraz všetky venovali fitness alebo nejakému vrcholovému športu. Skôr ide o to, aby nejakým spôsobom dodržiavali zdravý životný štýl, obmedzili nezdravé jedlá, ale v prvom rade, aby športová aktivita bola pre nich prioritná, aby sa neflákali so zlými skupinami a nevyvádzali zlé veci,“ povedal Norbert Zajac.

 

Ľubomír Chochula