Magazín
Extra zážitok s Extrifit tímom v Žiline
dátum: 23.06.2014 | autor: mozolani.com
rubriky: Kulturistika
Bezplatný seminár s Extrifit tímom prilákal do priestorov Mozolani The Fitness Authority v Žiline (23.2. júna) celkom slušný počet záujemcov o kulturistiku a fitness. O deň skôr sa rovnaká promo-akcia konala v MM Fitness v B. Bystrici.

Na snímke zľava sú: Milan Obořil, Petr Března, Tomáš Kašpar, Vojtěch Koritenský, Andrej Mozoláni, Petr Vaniš, Jakub Šubrt a Slavoj Bednář.

 

V prvej časti programu sa účastníci dozvedeli veľa zaujímavosti o členoch Extrifit tímu, pretriasala sa hlavne príprava, tréningové princípy i strava, v druhej časti si prišli na svoje pri autogramiáde a ochutnávke prípravkov tejto značky a v tretej si tí najodvážnejší zacvičili s kulturistickými hviezdami. Pre fanúšikov to bol silný zážitok.

Promo-akcie sa zúčastnili pretekári Slavoj Bednář, Jakub Šubrt, Petr Vaniš, Vojtěch Koritenský, Tomáš Kašpar, Petr Března a Milan Obořil, ktorých otázkami „griloval“ Andrej Mozoláni. Ten bol v pozícii nielen hostiteľa a spoluorganizátora, ale aj moderátora. Každý jeden z menovaných kulturistov hovoril vlastné skúsenosti z prípravy, poodhalili prítomným svoj štýl tréningu, stravovacie metódy a ďalšie súťažné plány.

Slavoj Bednář, dvojnásobný víťaz Mr. Universe vo federácii NABBA a nedálny bronzový medailista na majstrovstiev sveta NABBA profesionálov si teraz od súťaženia dá pauzu a potom bude svoje úsilie smerovať na marcovú súťaž v roku 2015 Lee Priest Pro Classic v Sydney.

Jakub Šubrt, ktorý začiatkom júna 2014 obsadil tretie miesto v kategórii do 90 kg na IFBB Olympia Amateur Europe v Prahe, by chcel prestúpiť do kategórie do 100 kg. Najbližšie sa zúčastní pretekov až v roku 2015.

Profík Petr Vaniš, ktorý skončil na májovom Mozolani Pro Classic šiesty a ešte predtým v marci 2014 bol na New Zealand Pro v Aucklande druhý, sa o necelé dva týždne predstaví na profesionálnej súťaži v Chicagu.

Vojtěch Koritenský vyhral začiatkom júna 2014 kategóriu do 80 kg na IFBB Olympia Amateur Europe v Prahe a ďalšiu súťaž plánuje až na budúci rok.

Ťažkotonážnik Tomáš Kašpar sa pripravuje sa svoj profesionálny debut, ktorý zažije na jeseň na EVLS Pro Prague 2014 a potom by mal štartovať aj na profi-súťažiach v Nórsku a v Petrohrade. Profi-kartu vlastní od decembra 2013.

Petr Března mal dvojročnú súťažnú prestávku. Zranenie si síce už vyliečil, ale ešte nevie, kedy ohlási comeback. Ak sa stihne včas dobre pripraviť, na súťažné pódia sa vráti na jeseň 2014, ale ak bude potrebovať viac času, potom to bude reálne na jar 2015.

Milan Obořil je juniorským majstrom sveta v klasickej kulturistiky, ale už prestúpil do váhovej kulturistiky. Pripravuje sa na jesennú časť a pravdepodobne bude koncom septembra štartovať na Arnold Classic Europe 2014 v Madride v kategórii do 90 kg.

Súčasťou Extrifit tímu je aj slovenská reprezentantka v bikiny fitness, úradujúca majsterka Európy a sveta, Sabína Pleváková, ktorá nemohla prísť, ale intenzívne sa pripravuje na nové výzvy. Dokonca plánuje prestup do profi-tábora.

!!! Už onedlho ďalšie články o každom členovi Extrifit tímu – tréning, strava, kariéra!!!

Ľubomír Chochula